Gå til hovedindhold

Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange

UnidrainAfløbEAN: 5707692003061
Pris fra 1.898 krtil 2.451,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 553,25 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.889 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1898 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1001 afløbsarmatur, 1000 mm, mellem 2 vægge
1.898 kr
Til butik
Unidrain 1001 afløbsarmatur, 1000 mm, mellem 2 vægge billede

Produktinformation

Du sammensætter selv dit Unidrain gulvafløb så det passer til dine behov. Under relaterede varer i bunden finder du rist, ramme eller udløbshus du ønsker. For at få en komplet løsning skal bruge nedstående: Valg af ristRisten findes i flere forskellige de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 1000mm
EAN: 5707692003061
Varenr.: 155000110
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain 1001 aflbsarmatur, til mellem 2 vgge - 1000 mm
2.023 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange
2.023 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Afløbsarmatur 1000 Mm Linje, Tre Vægflanger Børstet Stål
2.129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1001 afløbsarmatur, 1000 mm, mellem 2 vægge
2.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1001 afløbsarmatur med tre vægflanger i længde 1000 mm
2.224 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1001 afløbsarmatur 1000 mm
2.420 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange
2.451,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.898 kr1.898 krKøb
2WATTOO.DK2.023 kr2.023 krKøb
3Elvvs.dk2.023 kr2.023 krKøb
4Homeshop DK2.129 kr2.129 krKøb
5BilligVVS DK2.199 kr2.199 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.224 kr2.423 krKøb
7MaintainIt2.420 kr2.420 krKøb
8vvsfittings.dk2.451,25 kr2.451,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange

PriceData har fulgt prisen på Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.889 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 2.076 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.961 kr.

Den nuværende pris på 1.898 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Unidrain 1001 Afløbsarmatur 1000 mm med bagvæg/venstre/højre vægflange de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.898 kr125 kr (6%)
1. jun. 20262.023 kr125 kr (7%)
26. maj 20261.898 kr178 kr (9%)
24. maj 20262.076 kr178 kr (9%)
17. maj 20261.898 kr146 kr (7%)
16. maj 20262.044 kr146 kr (8%)
12. maj 20261.898 kr39 kr (2%)
11. maj 20261.937 kr39 kr (2%)
3. maj 20261.898 kr9 kr (0%)
29. apr. 20261.889 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret