Gå til hovedindhold

UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb

UnidrainSanitetTilpasselig designModerne badeværelserEAN: 5707692005362

Unidrain HighLine Custom afløbsrende 1000 mm med unik Custom-løsning. Klæb din egen flise på for sømløs integration med gulvet. Rustfrit stål. Læs mere

Pris fra 1.089 krtil 1.399 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.088 kr 30. maj

Sammenlign priser på UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1089 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 1000 mm
1.089 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom panel 1000 mm
1.127 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb
1.148 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom Linje komplet rustfrit stål: L1000 mm til afløbsarmatur
1.154 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 1000 mm
1.199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 1000 mm HighLine Custom uden ramme t/rendeafløbsarmatur
1.280,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Highline custom panel længde 1000 mm
1.390 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Highline Custom Linje Kompl.rustfri Stål 1000 Mm
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.089 kr1.089 krKøb
2Proshop DK1.127 kr1.127 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.148 kr1.148 krKøb
4Elvvs.dk1.154 kr1.154 krKøb
5BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.280,25 kr1.280,25 krKøb
7MaintainIt1.390 kr1.390 krKøb
8Homeshop DK1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Unidrain HighLine Custom Afløbsrende 1000 mm

Unidrain

Unidrain HighLine Custom afløbsrende 1000 mm med unik Custom-løsning. Klæb din egen flise på for sømløs integration med gulvet. Rustfrit stål.

• afløbsrende
• gulvafløb
• baderumsgulv
• unidrain
• højline
• custom render
• rustfrit stål afløb
• Moderne badeværelser
• Tilpasselig design

Beskrivelse

Unidrain HighLine Custom afløbsrende 1000 mm er en revolutionerende løsning til moderne badeværelser. Custom-teknologien giver mulighed for at klæbe din egen gulvflise direkte på afløbet, hvilket skaber en perfekt sømløs overgang uden synlige kanter eller afbrydelser. Armaturet er fremstillet i børstet, rustfrit stål og placeres direkte i gulvet for præcis pasform. Med sin flotte finish og innovative design er HighLine Custom ikke bare funktionel - det er et designstatement, der transformerer dit badeværelse til et unikt rum, der afspejler din personlige stil og smag.

Specifikationer

type:Custom afløbsrende
serie:HighLine Custom
design:Sømløs integration
finish:Børstet stål
længde:1000 mm
materiale:Rustfrit stål, børstet
montering:Indbygning i gulv
tilpasning:Klæb egen flise ovenpå
typenummer:1950.1000
varenummer:155043100

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan jeg bruge mine egne fliser på afløbet?

Ja, HighLine Custom-løsningen gør det muligt at klæbe din egen gulvflise direkte på afløbet for sømløs integration med gulvet.

Hvilket materiale er afløbet lavet af?

Afløbet er fremstillet i børstet, rustfrit stål, som sikrer holdbarhed og et elegant udseende.

Kan højden tilpasses til forskellige fliser?

Ja, du kan tilpasse højden til din specifikke gulvflise, så alt passer perfekt sammen uanset flisetykkelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb

PriceData har fulgt prisen på UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.088 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.196 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.127 kr.

Den nuværende pris på 1.089 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for UNIDRAIN HighLine Custom børstet rustfrit stål panel i længde 1000 mm til linjeafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.089 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.088 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.089 kr2 kr (0%)
26. maj 20261.091 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.089 kr38 kr (3%)
16. maj 20261.127 kr38 kr (3%)
10. maj 20261.089 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.091 kr2 kr (0%)
29. apr. 20261.089 kr2 kr (0%)
18. apr. 20261.091 kr37 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret