Gå til hovedindhold

Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort

UgreenLagringsdrev – tilbehørEAN: 6957303854226
Pris fra 179 krtil 229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 152 kr 9. maj

Sammenlign priser på Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort
179 kr
Til butik
Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Ugreen
Kategori: Kabinetter & docking
Farve: 3
Artikel nr.: 50422
EAN: 6957303854226
Varenr.: 5634198
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ugreen 50422 drevkabinet HDD/SSD kabinet Sort 2.5/3.5"
180 kr
Til butik
Ugreen 50422 drevkabinet HDD/SSD kabinet Sort 2.5/3.5" billede

Produktinformation

Ugreen 50422. Produkttype: HDD/SSD kabinet. Antal understøttede lagerdiske: 1, Størrelse på lagerdisk: 2.5/3.5", Understøttede lagerdrev brugerflader: SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, Maksimal lagerkapacitet: 16 TB. Dataoverførselshastighed: 5 Gbit/sek.. Produktfarve: Sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ugreen
Artikel nr.: 50422
EAN: 6957303854226
Varenr.: 994678932
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ugreen 50422 HDD/SSD-kabinet 2,5"/3,5" - USB 3.2 Gen 1 (sort)
-5%199 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ugreen 50422 HDD/SSD-kabinet 2,5"/3,5" - USB 3.2 Gen 1 (sort) billede

Produktinformation

Ugreen 50422. Produkttype: HDD/SSD kabinet. Antal understøttede lagerdiske: 1, Størrelse på lagerdisk: 2.5/3.5", Understøttede lagerdrev brugerflader: SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, Maksimal lagerkapacitet: 16 TB. Dataoverførselshastighed: 5 Gbit/sek.. Produktfarve: SortLagringAntal understøttede lagerdiske: 1Maksimal lagerkapacitet: 16 TBStørrelse på lagerdisk: 2.5/3.5"Understøttede lagerdrev brugerflader: SATASerial ATA IISerial ATA IIIPorte & GrænsefladerDC-in-stik: JaUSB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)USB-tilslutning: JaDesignLED-indikatorer: JaMateriale: AcrylonitrilbutadienstyrenProduktfarve: SortProdukttype: HDD/SSD kabinetPræstationDataoverførselshastighed: 5 Gbit/sek.Plug and play: JaUnderstøtter UASP: JaStrømstyringStrømkilde type: VekselstrømEmballage indholdAC-adapter inkluderet: JaBrugervejledning: JaKabler inkluderet: USB...

Produktspecifikationer

Mærke: Ugreen
Kategori: Controller kort
Vægt: 0.53g
EAN: 6957303854226
Varenr.: 2074067
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
UGREEN USB 3.0 - 3.5" Hard Drive Box
199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ugreen 50422 HDD/SSD-kabinet 2,5"/3,5" - USB 3.2 Gen 1 (sort)
-4%219 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ugreen 50422 drevkabinet HDD/SSD kabinet Sort 2.5/3.5
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK179 kr218 krKøb
2CompuMail DK180 kr180 krKøb
3Boligcenter DK199 kr199 krKøb
4Proshop DK199 kr238 krKøb
5Vivas DK219 kr288 krKøb
6Ultrashop229 kr229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort

PriceData har fulgt prisen på Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 165 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Ugreen 50422, HDD/SSD-kabinet, 2,5/3,5, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III, 5 Gbit/sek, USB-tilslutning, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026179 kr1 kr (1%)
29. maj 2026180 kr3 kr (2%)
28. maj 2026183 kr1 kr (1%)
27. maj 2026184 kr4 kr (2%)
25. maj 2026188 kr6 kr (3%)
24. maj 2026182 kr13 kr (7%)
18. maj 2026195 kr19 kr (11%)
16. maj 2026176 kr11 kr (7%)
15. maj 2026165 kr3 kr (2%)
14. maj 2026168 kr14 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret