Gå til hovedindhold

Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10

UbiquitiUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0810177161868
Pris fra 1.293 krtil 1.939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 646 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.274 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1293 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi UPS 600Watt 1000VA
1.293 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi UPS 600Watt 1000VA billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10

Produktspecifikationer

Artikel nr.: UPS-Tower
EAN: 0810177161868
Varenr.: 1003679093
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Ups Tower 1000va
1.369 kr
Til butik
Ubiquiti Unifi Ups Tower 1000va billede

Produktinformation

Line-interactive UPS med sinus-bølgeform leverer stabil strøm 600 W output understøtter kritisk netværksudstyr og små servere Hot-swap-batteri og LED-niveauindikator gør vedligeholdelse enkel Ti C13-udtag og 3 RJ45-porte giver fleksibel tilslutning Certificeret efter FCC-, UL-, CE- og NDAA-standarder for overholdelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: UPS Pc & Workstation
Artikel nr.: UPS-TOWER
EAN: 0810177161868
Varenr.: 5020069303
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi UPS Tower - 1kVA Managed UPS
1.381 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi UPS Tower - 1kVA Managed UPS billede

Produktinformation

UniFi UPS Tower (UPS-Tower) er en UniFi-administreret 1kVA nødstrømsforsyning designet til at holde tilsluttet udstyr kørende under strømafbrydelser. 1kVA UniFi-administreret UPS: Integreres i UniFi-økosystemet til centraliseret styring af strømbackup. 10 udtag i alt: Indeholder 5 backup-udtag til driftstidsunderstøttelse og 5 overspændingsudtag til ekstra strømbeskyttelse. Hot-swappable batteri: 108Wh-batteri kan udskiftes for at hjælpe med at reducere nedetid under vedligeholdelse. Nominel driftstid ved halv belastning: Leverer 7 minutters driftstid ved 300W for at understøtte korte afbrydelser og sikre strømovergange. Understøttelse af Graceful Shutdown: Understøtter Graceful Shutdown for UNVR og UNAS (kræver UniFi OS version 4.4.3 eller højere). NUT-kompatibilitet: Fungerer med Network UPS Tools (NUT) til overvågning og integration med tredjepartsenheder. Med en afbalanceret blanding af backup-udtag, overspændingsbeskyttelse og kompatibilitet med nedlukning hjælper UniFi UPS Tower med at beskytte udstyr og reducere forstyrrelser under strømhændelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: UPS
Artikel nr.: UPS-Tower
EAN: 0810177161868
Varenr.: 3445636
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10
1.547 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti UniFi UPS 600Watt 1000VA
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.293 kr1.293 krKøb
2Dustin DK1.369 kr1.455,25 krKøb
3Proshop DK1.381 kr1.381 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.547 kr1.547 krKøb
5Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.258 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 1.395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.315 kr.

Den nuværende pris på 1.293 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Ubiquiti UniFi - UPS - tårn - AC 230 V - 600 Watt - 1000 VA - 9 At - Ethernet 10/100 - output-stikforbindelser: 10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.293 kr6 kr (0%)
1. jun. 20261.287 kr40 kr (3%)
31. maj 20261.327 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.329 kr6 kr (0%)
27. maj 20261.335 kr7 kr (1%)
20. maj 20261.328 kr6 kr (0%)
12. maj 20261.322 kr17 kr (1%)
10. maj 20261.339 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.336 kr33 kr (2%)
12. mar. 20261.369 kr95 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret