Gå til hovedindhold

UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage)

UBIQUITINetværkEAN: 0810084698365
Pris fra 2.038 krtil 2.439 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.875 kr 13. apr.

Sammenlign priser på UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2038 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage)
2.038 kr
Til butik
UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) billede

Produktspecifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Routere & Firewalls
Farve: 3
Artikel nr.: UCG-MAX-NS
EAN: 0810084698365
Varenr.: 21568233
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi Cloud Gateway Max NS 0GB
2.067 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router gateway Ubiquiti Cloud Gateway Max (UCG-Max-NS) - 10/100/1000/2500 Mbit/s
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Router gateway Ubiquiti Cloud Gateway Max (UCG-Max-NS) - 10/100/1000/2500 Mbit/s billede

Produktinformation

Fordele ved router gateway til virksomhed og hjemUbiquiti Cloud Gateway Max samler styring og sikkerhed i én kompakt enhed. Med indbygget controller og visning via LCM-display får du hurtigt overblik over klienter og trafik. Enheden er designet i hvidt polycarbonat og passer diskret ind på kontoret eller i teknikskabet.Hurtig netværksstyring med sikkerhedGatewayen understøtter VLAN, QoS og DHCP-server, så du kan strukturere netværket, prioritere kritiske tjenester og automatisere IP-adresser. Den indbyggede firewall hjælper med at beskytte netværket. Fem RJ-45-porte og understøttelse af 10/100/1000Base‑T(X) samt op til 2.500 Mbit/s giver fleksible kablede forbindelser.Designet til stabil driftARM Cortex‑A53 processoren på 1.500 MHz og 3.000 MB intern hukommelse giver solid performance til kontrol og routing. Enheden arbejder i temperaturer fra -10 til 40 °C og ved 5–95 % relativ luftfugtighed. Maksimalt strømforbrug er 16,1 W, og der medfølger både LAN-kabel og AC-adapter for nem opsætning.Enhedstype: Gateway/controller til netværkProcessor: ARM Cortex‑A53, 1,5 GHz (1 stk.), indbyggetIntern hukommelse: 3.000 MBDisplay: LCM, kontroldisplayNetværk: 10/100/1000Base‑T(X), op til 2.500 Mbit/sPorte: 5 × Ethernet LAN (RJ‑45), WAN: Ethernet (RJ‑45)Sikkerhed: VLAN-understøttelse, firewallFunktioner: QoS, DHCP-server, reset-knap, LAN‑LEDMateriale/farve: Polycarbonat, hvidMål (H × B × D): 3,0 × 14,18 × 12,76 cmVægt: 0,460 kgStrøm: 100–240 V ind, 5 V ud, maks. 16,1 WDriftsmiljø: −10 til 40 °C, 5–95 % RHMedfølger: LAN-kabel (RJ‑45), AC-adapter, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Routere
Vægt: 0.27g
EAN: 0810084698365
Varenr.: 1906714
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router gateway Ubiquiti Cloud Gateway Max (UCG-Max-NS) - 10/100/1000/2500 Mbit/s
-4%2.319 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti UniFi Cloud Gateway Max NS 0GB
2.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.038 kr2.038 krKøb
2CompuMail DK2.067 kr2.067 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
5Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage)

PriceData har fulgt prisen på UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) i 127 dage. Laveste pris i perioden er 1.840 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.469 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.997 kr.

Den nuværende pris på 2.038 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for UBIQUITI UniFi Cloud Gateway Max NS 5x100/1000/2.5G 30+AP 300+User (UCG-MAX-NS) (No storage) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.038 kr431 kr (17%)
20. maj 20262.469 kr544 kr (28%)
18. maj 20261.925 kr12 kr (1%)
17. maj 20261.937 kr12 kr (1%)
16. maj 20261.925 kr12 kr (1%)
15. maj 20261.937 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.938 kr108 kr (5%)
13. maj 20262.046 kr12 kr (1%)
12. maj 20262.058 kr27 kr (1%)
11. maj 20262.031 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret