Gå til hovedindhold

Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6

UbiquitiNetværkEAN: 0810010072559
Pris fra 1.429 krtil 4.054 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.625 kr (65% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.220,59 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1429 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi system Ubiquiti AmpliFi Alien (AFI‑ALN‑R)
-60%1.429 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi system Ubiquiti AmpliFi Alien (AFI‑ALN‑R) billede

Produktinformation

Fordele ved Wi‑Fi system til hjem og kontorUbiquiti AmpliFi Alien er et elegant Wi‑Fi system designet til stabile trådløse forbindelser i hjemmet eller på det lille kontor. Den slanke, sorte cylinder har et diskret vindue på fronten, så du nemt kan holde øje med enheden. Systemet er oplagt til dig, der ønsker enkel netværksstyring og et stilrent setup, der passer ind i moderne indretning.Ubiquiti netværk gjort enkeltMed AmpliFi Alien får du et brugervenligt udgangspunkt for dit trådløse netværk. Enheden fungerer som central base i din router‑opsætning og kan udbygges efter behov. Det gør den velegnet til familier og hjemmekontorer, der vil have pålideligt internet uden kompliceret opsætning.Produkttype: Wi‑Fi systemModel: AmpliFi AlienFarve: SortFormfaktor: CylinderProducent: Ubiquiti...

Produktspecifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Routere
Vægt: 2.26g
EAN: 0810010072559
Varenr.: 1915939
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi system Ubiquiti AmpliFi Alien (AFI‑ALN‑R)
-60%1.449 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi system Ubiquiti AmpliFi Alien (AFI‑ALN‑R) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UBIQUITI
Kategori: Routere
Vægt: 2.26g
EAN: 0810010072559
Varenr.: 1915939
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6
2.262 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R Trådløs router
2.997 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti AmpliFi Alien Router / AFI-ALN-R - Wireless router Wi-Fi 6
3.420 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R Trådløs router
3.529 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Ubiquiti AmpliFi Alien Router with WIFI 6
-17%4.054 kr
Før 4.859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
2Vivas DK1.449 kr1.528 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.262 kr2.262 krKøb
4CompuMail DK2.997 kr2.997 krKøb
5Proshop DK3.420 kr3.420 krKøb
6Ultrashop3.529 kr3.529 krKøb
7Teknikproffset DK4.054 kr4.103 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.220,59 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 3.198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.223 kr.

Den nuværende pris på 1.429 kr er 36% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 29% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ubiquiti AmpliFi Alien AFI-ALN-R - Trådløs ruter - 4-ports - GigE, 802.11ax - 802.11a/b/g/n/ac/ax - Dobbeltbånd - Wifi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.429 kr70 kr (5%)
2. jun. 20261.499 kr278,41 kr (23%)
1. jun. 20261.220,59 kr335,04 kr (22%)
31. maj 20261.555,63 kr1.231,65 kr (44%)
26. maj 20262.787,28 kr5,83 kr (0%)
23. maj 20262.781,45 kr228,55 kr (8%)
22. maj 20263.010 kr8 kr (0%)
20. maj 20263.002 kr5 kr (0%)
17. maj 20263.007 kr5 kr (0%)
16. maj 20263.002 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret