Gå til hovedindhold

Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk

Turtle BeachMus og trackballsEAN: 0731855710003
Pris fra 260 krtil 349,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 89,95 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 260 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Turtle Beach Pure SEL - Mus - Optisk - Sort
260 kr
Til butik
Turtle Beach Pure SEL - Mus - Optisk - Sort billede

Produktinformation

Mus med ergonomisk højrehåndsdesign, optisk PixArt PAW3318-sensor op til 8000 dpi, kablet USB Type-A-forbindelse, indbygget hukommelse og flerfarvet belysning i sort. Turtle Beach Pure SEL er bygget til gaming med præcis sporing og tilpasningsbar kontrol, med en DPI-knap samt frem/tilbage-knapper, 1000 Hz polling rate og glatte PTFE-fødder for ensartet bevægelse under lange sessioner. Optisk PixArt PAW3318-sensor med 8000 dpi opløsning Kablet USB Type-A-interface Højrehånds formfaktor med ergonomisk design Indbygget hukommelse og tilpasningsbar bevægelsesopløsning Flerfarvet belysning PTFE-fødder for glat glid Leverer præcis, responsiv kontrol til både gaming og fokuseret hverdagsarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Turtle Beach
Kategori: Mus
Artikel nr.: TBM-1001-05
EAN: 0731855710003
Varenr.: 3314793
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk
329 kr
Til butik
Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Få den ultimative præcision og hastighed med Turtle Beach Pure SEL gamingmus, designet til at give dig en konkurrencefordel. Denne ultralette mus er perfekt til højrehåndede spillere, der kræver hurtig og præcis bevægelse. Med en optisk sensor, der unders...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Turtle Beach
Kategori: Gamer Mus
EAN: 0731855710003
Varenr.: 49797875171664
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Turtle Beach Pure SEL ultralet gaming-mus
340 kr
Til butik
Turtle Beach Pure SEL ultralet gaming-mus billede

Produktinformation

Ram målene hurtigere med Turtle Beach® Pure SEL-gamingmusen, der udnytter over et årti med Kones ergonomiske teknik i et ultralet design på 49 g. Nyd den skarpe taktile ydeevne med mekaniske kontakter med en holdbarhed på 20 millioner klik, præcist forspændt med bladfjedre, der forbedrer pålideligheden og responstiden for at levere det mest nøjagtige og tilfredsstillende klik nogensinde. PixArt 8K DPI-sensoren giver præcis sporing og 200 IPS sporingshastighed med rene PTFE-glidere, der giver dig den hurtigste og mest jævne oplevelse muligt. Pure SEL har en stilfuld halvgennemsigtig skal med en fuldt tilpasselig RGB-projektion på bagsiden af musen. Funktioner, Ergonomisk form med en vægt på ultralette 49 g, 8K PixArt PAW3318 DPI-sensor, Mekaniske kontakter giver en skarp taktil fornemmelse, Forspændt kliksystem for det mest tilfredsstillende klik, Rene PTFE-glidere, forudindstillet til jævne bevægelser, Let og fleksibelt USB-kabel, Semi-gennemsigtig skal, Programmerbar AIMO&trade intelligent RGB-belysning, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Turtle Beach
Kategori: Mus
EAN: 0731855710003
Varenr.: C81264
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Turtle Beach - Pure Sel Ultra-light Gaming Mus - Sort
349,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK260 kr299 krKøb
2Geekd329 kr329 krKøb
3Teknikproffset DK340 kr389 krKøb
4Gucca.dk349,95 kr349,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 184 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 260 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 210 kr.

Den nuværende pris på 260 kr er 24% over normalprisen. Der er registreret 41 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Turtle Beach - Pure SEL Ultra-Light Gaming Mus - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026260 kr1 kr (0%)
31. jan. 2026259 kr75 kr (41%)
29. jan. 2026184 kr1 kr (1%)
28. jan. 2026185 kr2 kr (1%)
27. jan. 2026187 kr1 kr (1%)
26. jan. 2026188 kr1 kr (1%)
25. jan. 2026189 kr1 kr (1%)
24. jan. 2026190 kr1 kr (1%)
23. jan. 2026191 kr1 kr (1%)
22. jan. 2026192 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret