Gå til hovedindhold

Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid

Pris fra 705 krtil 1.999 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.294 kr (65% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 704 kr 23. maj

Sammenlign priser på Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 705 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid
705 kr
Til butik
Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid billede

Produktinformation

Turtle Beach Elite Pro 2 - Headset - fuld størrelse - kablet - USB, 3,5 mm jackstik - med Elite SuperAmp Audio Controller

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TBS-2095-02
EAN: 0731855020959
Varenr.: 994399890
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Turtle Beach Elite Pro 2 - Playstation 4
733 kr
Til butik
Turtle Beach Elite Pro 2 - Playstation 4 billede

Produktinformation

Headset Turtle Beach Elite Pro 2 - Playstation 4 leverer full-size binaural gaming-lyd med specialtunede 50 mm Nanoclear over-ear højttalere, en TruSpeak boom-mikrofon og en medfølgende Elite SuperAmp lydcontroller med DTS:Headphone X surround-understøttelse. Dette sorte headset er bygget til gaming på PS5 og PS4 og understøtter både kablet og trådløs forbindelse via 3.5 mm jack og Bluetooth, og parres med den Bluetooth-tilsluttede, app-styrede Elite SuperAmp for forstærket, lydforbedrende kontrol. Aerofit ørepuder er designet til kølende komfort, passiv støjisolering og dybere basrespons. Specialtunede 50 mm (5 cm) drivere med 12-20000 Hz frekvensrespons Elite SuperAmp medfølger med DTS:Headphone X surround sound-understøttelse Pro Gaming Microphone med TruSpeak Technology og støjreducerende, envejs boom-mikrofon Kablet + trådløs forbindelse: 3.5 mm og Bluetooth Supraaural pasform med stof- og lædermaterialer Inkluderer lydkabel (3.5 mm) og mini-USB-kabler samt quick start guide Klar teamchat, fleksibel tilslutning og SuperAmp-forbedret kontrol kombineres for at understøtte fokuseret, konkurrencepræget spil.

Produktspecifikationer

Mærke: Turtle Beach
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: TBS-2095-02
EAN: 0731855020959
Varenr.: 2773430
Gå til WEBdanes
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Turtle Beach Elite PRO 2 + SuperAmp PS
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK705 kr705 krKøb
2Proshop DK733 kr772 krKøb
3WEBdanes1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid

PriceData har fulgt prisen på Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 704 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 885 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 795 kr.

Den nuværende pris på 705 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Turtle Beach Elite Pro 2 Kablet Høretelefoner Sort Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026705 kr1 kr (0%)
23. maj 2026704 kr1 kr (0%)
22. maj 2026705 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026704 kr38 kr (5%)
8. mar. 2026742 kr37 kr (5%)
26. feb. 2026779 kr101 kr (11%)
16. jan. 2026880 kr4 kr (0%)
21. dec. 2025884 kr3 kr (0%)
19. dec. 2025881 kr4 kr (0%)
13. dec. 2025885 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret