Gå til hovedindhold

TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant

TRENDnetNetværkskablerEAN: 0710931162851
Pris fra 1.726 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 393 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.668 kr 3. maj

Sammenlign priser på TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1726 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TPE-1020SB Switch 10-porte Gigabit Ethernet PoE++
1.726 kr
Til butik
TRENDnet TPE-1020SB Switch 10-porte Gigabit Ethernet PoE++ billede

Produktinformation

TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - smart - 8 x Gigabit Ethernet + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE++ (180 W) - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Artikel nr.: TPE-1020SB
EAN: 0710931162851
Varenr.: 1002206227
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant
1.902 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TRENDnet TPE-1020SB gigabit switch 8x PoE++ + 2x SFP - 1U, unmanaged
2.099 kr
Til butik
TRENDnet TPE-1020SB gigabit switch 8x PoE++ + 2x SFP - 1U, unmanaged billede

Produktinformation

Stærk gigabit switch til små og mellemstore netværkTRENDnet TPE-1020SB er en unmanaged gigabit switch med otte RJ‑45-porte og to SFP-pladser, ideel til kontor, butik eller overvågning. De otte porte understøtter Power over Ethernet med et samlet PoE-budget på 180 W, så du kan drive kameraer, access points og IP-telefoni via samme kabel. Den kompakte 1U-formfaktor passer i rack, og LED-indikatorer giver hurtigt overblik.Netværksfunktioner, der giver ro i driftenSwitchens kapacitet på 20 Gbit/s, jumbo frames og en forwarding rate på 14,88 Mpps sikrer stabil datatrafik. Den tilbyder QoS, VLAN (op til 4.094, inkl. Voice VLAN og tagged VLAN), link-aggregation og spanning tree-protokoller. Med IGMP- og DHCP-snooping samt SNMP v1/v2c/v3 får du effektiv trafikstyring og enkel overvågning.Switch-type: UnmanagedPorte: 8 × RJ‑45 Gigabit (10/100/1000)SFP-pladser: 2PoE-understøttelse: Ja, samlet budget 180 WSkiftekapacitet: 20 Gbit/sJumbo frames: Op til 9.000 byteMAC-adressetabel: 8.000Bufferhukommelse: 0,5 MBQoS og VLAN: Ja (op til 4.094; Voice/Tagged VLAN)Link-aggregation og STP: JaIGMP/DHCP-snooping: JaAdministrationsprotokoller: SNMP v1, v2c, v3MTBF: 243.000 tStøjniveau: 55 dBFormfaktor: 1U, rackmonteringStrømforsyning: AC/PoE, 100 – 240 V, 50/60 HzMaks. effektforbrug: 185,8 WDriftstemp.: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 4,4 × 33 × 23 cmVægt: 2,38 kgMedfølger: AC-kabel, rackmonteringskit, quick start-guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 3.99g
EAN: 0710931162851
Varenr.: 2148711
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TRENDnet TPE-1020SB gigabit switch 8x PoE++ + 2x SFP - 1U, unmanaged
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.726 kr1.726 krKøb
2Proshop DK1.902 kr1.902 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant i 122 dage. Laveste pris i perioden er 1.668 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.738 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.724 kr.

Den nuværende pris på 1.726 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TRENDnet TPE-1020SB - Version v1.0R - switch - 10 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.726 kr9 kr (1%)
29. maj 20261.735 kr18 kr (1%)
28. maj 20261.717 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.726 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.717 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.726 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.735 kr19 kr (1%)
20. maj 20261.716 kr19 kr (1%)
17. maj 20261.735 kr14 kr (1%)
16. maj 20261.721 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret