Gå til hovedindhold

TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel

TRENDnetNetværkskort og -adaptereEAN: 0710931140323
Pris fra 589 krtil 739 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 150 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 589 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TEG-10GECTX - netværksadapter
589 kr
Til butik
TRENDnet TEG-10GECTX - netværksadapter billede

Produktinformation

Netværksadapter, PCIe 2.0 x4 lav profil, 10GBase-T x 1

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: TEG-10GECTX
EAN: 0710931140323
Varenr.: 2623699
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TEG-10GECTX Netværksadapter PCI Express 2.0 x4 10Gbps
592 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel
616 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskort 10G - Trendnet TEG-10GECTX PCIe 2.0 x4 lavprofil
-13%689 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskort 10G - Trendnet TEG-10GECTX PCIe 2.0 x4 lavprofil
-12%709 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TRENDnet TEG-10GECTX Netværksadapter PCI Express 2.0 x4 10Gbps
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK589 kr628 krKøb
2CompuMail DK592 kr592 krKøb
3CS MEGASTORE DK616 kr655 krKøb
4Boligcenter DK689 kr689 krKøb
5Vivas DK709 kr778 krKøb
6Ultrashop739 kr739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel i 185 dage. Laveste pris i perioden er 589 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 711 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 624 kr.

Den nuværende pris på 589 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for TRENDnet TEG-10GECTX - Netværksadapter - PCIe 2.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 1 - TAA-kompatibel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026589 kr12 kr (2%)
6. maj 2026601 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026600 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026601 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026600 kr9 kr (1%)
20. apr. 2026609 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026608 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026609 kr7 kr (1%)
3. apr. 2026602 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026603 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret