Gå til hovedindhold

Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10)

Pris fra 899 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 645 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
microSDXC 340S 256 GB U3 A2 V30 (R160/W125)
-13%899 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
microSDXC 340S 256 GB U3 A2 V30 (R160/W125) billede

Produktinformation

Transcend microSDXC 340S Ultra Performance 256 Gb Opgrader dit mobile lager for bedre ydeevne Transcends Ultra Performance microSDXC 340S hukommelseskort er designet til mobile enheder og håndholdte spillekonsoller og kompatibel med den nyeste hastighedsklasse A2. De har fremragende tilfældige læse-/skrivehastigheder, hvilket gør dem ideelle til at hente små stykker data fra tilfældige steder og hurtige app-lanceringer. Et godt valg til mobillagring Transcends microSDXC 340S hukommelseskort er kompatible med den nyeste A2-specifikation og er ideelle til smartphones, håndholdte spillekonsoller, actionkameraer og dronekameraer. Applikationsydelsesklasse Applikation Performance Class blev introduceret for at imødekomme det voksende behov for en bedre kombination af tilfældig og sekventiel ydeevne på mobile enheder. Transcends microSDXC 340S-hukommelseskort opfylder de nye A2-standarder og leverer mindst 4.000 IOPS tilfældig læsning og 2.000 IOPS tilfældig skrivning samt vedvarende sekventielle hastigheder på mindst 10 MB/s. Bemærk: Sørg for, at din enhed understøtter SD 6.0 eller nyere for at opnå optimal A2-ydelse. Fantastiske overførselsmuligheder Transcends microSDXC 340S-hukommelseskort opfylder både UHS Speed ​​​​Class 3 (U3) og UHS Video Speed ​​​​Class 30 (V30) standarder. Ved at bruge UHS-I-teknologi leverer de overlegne læse-/skrivehastigheder på op til henholdsvis 160 MB/s og 125 MB/s, perfekt til 4K Ultra HD-videooptagelser og en uafbrudt spiloplevelse! Bemærk: 1. Hastighed baseret på interne test. Avanceret teknologi er implementeret for at nå R/W-hastigheder over UHS-I 104 MB/s. 2. Fuld ydeevne opnås kun, når den er parret med Transcend HUB5C-kortlæseren med den seneste firmwareopdatering. Bygget til ekstreme forhold For at levere den højeste ydeevne og stabilitet Transcends microSD-hukommelseskort er testet til at modstå ekstreme forhold. De er temperaturbestandige, vandtætte, stødsikre, røntgenbestandige og statiske. Specifikationer Mål: 11 mm x 15 mm x 1 mm Vægt: 0,4 g Flashtype: 3D NAND Flash Driftstemperatur: -25°C ~ 85°C Driftsspænding: 2,7V ~ 3,6V Indsættelses-/fjernelsescyklusser: 10.000Hastighedsklasser: • UHS-I U3 • Klasse 10 • V30 • A2 Sekventiel læse/skrive (CrystalDiskMark) 256 GB: Op til 160/125 MB/s Kompatible spillekonsollerNintendo Switch Nintendo Switch Lite Produktdokument...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Transcend
Kategori: Nintendo Switch
Vægt: 0.01g
Artikel nr.: ONC-TS256GUSD340S
EAN: 0760557849605
Varenr.: 34511
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Transcend Memory Card 256 Gb Microsdxc
919 kr
Til butik
Transcend Memory Card 256 Gb Microsdxc billede

Produktinformation

Transcend Memory Card 256 Gb Microsdxc Opdag den imponerende kapacitet og pålidelighed ved Transcend Memory Card 256 Gb Microsdxc. Dette højtydende microSDXC-kort er designet til at imødekomme behovene hos både professionelle og amatørfotografer samt mo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Transcend
Kategori: Hukommelseskort & Kortlæsere
EAN: 0760557849605
Varenr.: 97649
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Transcend 340S microSDXC 256GB 160MB/s
1.290 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Transcend microSDXC 340S 256GB U3 A2 V30 (R160/W125)
1.351 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10)
-20%1.599 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10)
-20%1.619 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Estore DK899 kr899 krKøb
2Ultrashop919 kr919 krKøb
3CompuMail DK1.290 kr1.290 krKøb
4Teknikproffset DK1.351 kr1.400 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10)

PriceData har fulgt prisen på Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10) i 171 dage. Laveste pris i perioden er 380 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 583 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 54% over normalprisen. Prisen er steget 35% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Transcend TS256GUSD340S microSDXC 256 GB - UHS‑I U3 A2 V30 (Class 10) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026899 kr143 kr (19%)
23. maj 2026756 kr88 kr (13%)
22. maj 2026668 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026667 kr22 kr (3%)
2. apr. 2026645 kr56 kr (10%)
16. jan. 2026589 kr18 kr (3%)
15. jan. 2026607 kr19 kr (3%)
14. jan. 2026588 kr68 kr (13%)
9. jan. 2026520 kr16 kr (3%)
4. jan. 2026504 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret