Gå til hovedindhold

Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort

Pris fra 285 krtil 539 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 254 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 277 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 285 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Transcend 8X DVDS-K DVD-brænder Ekstern
285 kr
Til butik
Transcend 8X DVDS-K DVD-brænder Ekstern billede

Produktinformation

Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS8XDVDS-K
EAN: 0760557823940
Varenr.: 988271874
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort
316 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ekstern slank cd/dvd-brænder
-14%429 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ekstern slank cd/dvd-brænder billede

Produktinformation

Transcends supertynde eksterne CD/DVD-brændere er den perfekte ledsager til nutidens tynde og lette bærbare computere, netbooks og Ultrabooks. - 8x DVD±R, 24x CD-R/RW, 8x DVD +RW, 6x DVD-RW, 5x DVD-RAM, 6x DVD±R DL - Læser og skriver Dual Layer-diske - Inkluderer CyberLink Power2Go-software - USB-drevet (USB 2.0 ) - Ingen ekstern strømadapter nødvendig - Nem Plug and Play-installation - Skridsikre gummifødder - Størrelse (BxHxD): 148,0 x 142,8 x 13,9 mm- Vægt: 246g- 2 års garanti Systemkrav: - Windows 8, 7, Vista eller XP - Mac OS X 10.4 eller nyere- USB-port...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Transcend
Kategori: Windows
Vægt: 0.36g
Artikel nr.: ONC-TS8XDVDS-K
EAN: 0760557823940
Varenr.: 34480
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ekstern USB 2.0 DVD±R/RW/DL diskdrev/brænder (Sort)
445 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Transcend TS8XDVDS bærbar DVD/CD-brænder - sort
449 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Transcend TS8XDVDS bærbar DVD/CD-brænder - sort
469 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Transcend 8X DVD, SLIM TYPE, USB, BLACK
539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK285 kr285 krKøb
2CS MEGASTORE DK316 kr355 krKøb
3Estore DK429 kr429 krKøb
4EL-GROSSISTEN445 kr445 krKøb
5Boligcenter DK449 kr449 krKøb
6Vivas DK469 kr548 krKøb
7Ultrashop539 kr539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort

PriceData har fulgt prisen på Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 242 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 278 kr.

Den nuværende pris på 285 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Transcend 8X DVDS-K - Disk drev - DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - 8x/8x/5x - USB 2.0 - ekstern - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026285 kr2 kr (1%)
13. apr. 2026287 kr4 kr (1%)
10. apr. 2026283 kr4 kr (1%)
9. apr. 2026287 kr5 kr (2%)
4. apr. 2026282 kr5 kr (2%)
3. apr. 2026287 kr7 kr (3%)
2. apr. 2026280 kr7 kr (2%)
28. mar. 2026287 kr7 kr (3%)
20. mar. 2026280 kr3 kr (1%)
12. mar. 2026277 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret