Gå til hovedindhold

Transcend Information Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600

Transcend InformationHarddiskeEAN: 0760557842910
Pris fra 732 krtil 939 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 207 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 575 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 732 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Transcend SSD MTS430S 128GB M.2 SATA-600
732 kr
Til butik
Transcend SSD MTS430S 128GB M.2 SATA-600 billede

Produktinformation

Transcend MTS430S - SSD - 128 GB - intern - M.2 2242 - SATA 6Gb/s - for Intel Next Unit of Computing 12

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS128GMTS430S
EAN: 0760557842910
Varenr.: 993767092
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600
738 kr
Til butik
Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 128 GB, intern, overførselshastighed: 560 MB/s (læs) / 350 MB/s (skriv), IOPS: 35000 IOPS (læs) / 80000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2242 (42mm), SATA-600 tilslutning, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Transcend
Kategori: SSD
Artikel nr.: TS128GMTS430S
EAN: 0760557842910
Varenr.: 2734547
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Transcend SSD MTS430S 128GB M.2 SATA-600
939 kr
Til butik
Transcend SSD MTS430S 128GB M.2 SATA-600 billede

Produktinformation

Transcend SSD MTS430S 128GB M2 SATA-600 Oplev lynhurtig ydelse med Transcend SSD MTS430S, en kompakt 128GB M2 SATA-600 solid-state-disk. Designet til at levere hurtigere boot-tider og øget systemresponsivitet, er denne SSD den perfekte løsning til opgrade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: SATA Kabler
EAN: 0760557842910
Varenr.: 118523

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK732 kr732 krKøb
2Proshop DK738 kr777 krKøb
3Ultrashop939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600

PriceData har fulgt prisen på Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 232 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 1.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 578 kr.

Den nuværende pris på 732 kr er 27% over normalprisen. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Transcend 430S SSD - 128GB - M.2 2242 (42mm) SATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026732 kr38 kr (5%)
29. maj 2026770 kr122 kr (19%)
22. maj 2026648 kr14 kr (2%)
20. maj 2026662 kr35 kr (6%)
16. maj 2026627 kr11 kr (2%)
15. maj 2026638 kr7 kr (1%)
14. maj 2026645 kr7 kr (1%)
13. maj 2026652 kr13 kr (2%)
12. maj 2026639 kr1 kr (0%)
11. maj 2026640 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret