Gå til hovedindhold

Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel

TrangiaFriluftslivEAN: 7315082002457
Pris fra 159,95 krtil 170 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 10,05 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 128 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159.95 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Trangia Kedel 1,4 Liter
159,95 kr
Til butik
Trangia Kedel 1,4 Liter billede

Produktinformation

Trangia Kedel 1,4 Liter Trangia Kedel 1,4 Liter er Trangias største kedel til turkøkken, camping og lejrbrug, hvor der skal koges vand til kaffe, te, kakao eller frysetørret mad til flere personer ad gangen. Stor kedel til camping og lejrkøkken Med e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Trangia
Kategori: Diverse Køkken
EAN: 7315082002457
Varenr.: 109-50-245
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel
168 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Trangia Keddel 245 1,4l Aluminium
169 kr
Til butik
Trangia Keddel 245 1,4l Aluminium billede

Produktinformation

Trangia Kedel 245 1,4l Aluminium er fremstillet i slidstærkt aluminium og udstyret med låg og praktisk wirehåndtag, som gør den nem at håndtere selv over bål. Kedlens kapacitet på 1,4 liter gør den velegnet til grupper, og den er kompatibel med Trangia 25...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Trangia
Kategori: Efterårsferie
EAN: 7315082002457
Varenr.: 7315082002457
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
kedel 245 1,4 liter
170 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
kedel 245 1,4 liter
170 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Pro Outdoor159,95 kr159,95 krKøb
2CS MEGASTORE DK168 kr207 krKøb
3Friluftsland.dk169 kr169 krKøb
4Outmore.dk170 kr170 krKøb
5MAXiPRO170 kr170 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel

PriceData har fulgt prisen på Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel i 169 dage. Laveste pris i perioden er 128 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 149 kr.

Den nuværende pris på 159,95 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Trangia 245 1,4 l rejse-kedel / turkedel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026159,95 kr24,95 kr (18%)
25. maj 2026135 kr24,95 kr (16%)
24. maj 2026159,95 kr24,95 kr (18%)
20. maj 2026135 kr19,95 kr (13%)
3. maj 2026154,95 kr5 kr (3%)
2. maj 2026159,95 kr8,05 kr (5%)
1. maj 2026168 kr8,05 kr (5%)
29. apr. 2026159,95 kr8,05 kr (5%)
28. apr. 2026168 kr8,05 kr (5%)
22. apr. 2026159,95 kr24,95 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret