Gå til hovedindhold

TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots

TP-LinkHubs og switchesEAN: 6935364010713
Pris fra 1.479 krtil 1.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.248 kr 13. apr.

Sammenlign priser på TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1479 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link JetStream TL-SG3428 Switch 28-porte Gigabit
1.479 kr
Til butik
TP-Link JetStream TL-SG3428 Switch 28-porte Gigabit billede

Produktinformation

TP-Link JetStream TL-SG3428 - Switch - Administreret - 24 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TL-SG3428
EAN: 6935364010713
Varenr.: 996761307
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots
1.487 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link JetStream 24-Port Gigabit L2 Managed Switch med 4 SFP-slots
1.736 kr
Til butik
TP-Link JetStream 24-Port Gigabit L2 Managed Switch med 4 SFP-slots billede

Produktinformation

Omada 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch med 4 SFP-slots SG3428, 24× Gigabit RJ45-porte og 4× Gigabit SFP-slots, 56 Gbps switching-kapacitet, Centraliseret cloud-administration via internettet eller Omada-appen†, Standalone-administration via web, CLI, SNMP og RMON, Statisk routing hjælper med at dirigere intern trafik for højere effektivitet, VLAN, ACL, QoS, IGMP Snooping, OAM og DDM, ERPS understøtter hurtig beskyttelse og gendannelse i en ringtopologi, Ventilatorløst design til lydløs drift, Holdbart metalkabinet og rackmonterbart design, disse funktioner kræver brug af Omada SDN Controller. Zero-Touch Provisioning kræver brug af Omada Cloud-Based Controller. Gå til produktlisten for Omada Cloud-Based Controller for at finde alle de modeller, der understøttes af Omada Cloud-Based Controller. *ISP-funktioner kan kun konfigureres i standalone-tilstand. Garanti Type, Begrænset livstidsgaranti, Generelt, Switch-klasse, L2+, Formfaktor, 19" rack, 1U, Switching-kapacitet, 56 Gbit/s, Primær porthastighed, 1 Gbit/s, Primære porte, 24 x, 10/100/1000 Mbps RJ45-porte, SFP-porte, 4 x, Funktioner, PoE, Ingen, Kan administreres, Cloud, Ja. Kræver brug af Omada Hardware Controller, Omada Cloud-Based Controller eller Omada Software Controller. Kan administreres, Standalone, webadministreret, IGMP-understøttelse, Understøttelse Ja, Yderligere oplysninger, Strømforbrug, 20.6 W, (220 V/50 Hz), Inkluderet tilbehør, Netledning, hurtig installationsvejledning, rackmonteringssæt, gummifødder, Info om emballage, Størrelse på emballage, 528 x 250 x 80 mm, Emballagens vægt, 2.77 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Switches
EAN: 6935364010713
Varenr.: C83840
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch TP-Link Omada 24-port Gigabit L2+ med 4 SFP
-23%1.799 kr
Før 2.344 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch TP-Link Omada 24-port Gigabit L2+ med 4 SFP
-23%1.819 kr
Før 2.364 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.479 kr1.479 krKøb
2Proshop DK1.487 kr1.487 krKøb
3Teknikproffset DK1.736 kr1.795 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots

PriceData har fulgt prisen på TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.243 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 1.487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.339 kr.

Den nuværende pris på 1.479 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for TP-Link TL-SG3428 JetStream 24-Port Gigabit L2+ Managed Switch with 4 SFP Slots de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.479 kr46 kr (3%)
14. maj 20261.433 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.432 kr55 kr (4%)
6. maj 20261.487 kr18 kr (1%)
4. maj 20261.469 kr49 kr (3%)
2. maj 20261.420 kr49 kr (3%)
1. maj 20261.469 kr201 kr (16%)
30. apr. 20261.268 kr5 kr (0%)
29. apr. 20261.263 kr5 kr (0%)
25. apr. 20261.268 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret