Gå til hovedindhold

TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router

TP-LinkTrådløse routereEAN: 1210002600606
Pris fra 1.091 krtil 1.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 428 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1091 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer BE450 Trådløs router
1.091 kr
Til butik
TP-Link Archer BE450 Trådløs router billede

Produktinformation

TP-Link Archer BE450 V1 - Trådløs router 3-port switch - 2.5GbE, 10GbE, Wi-Fi 7 - WAN-porte: 2 Dual Band - væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Archer BE450
EAN: 1210002600606
Varenr.: 1003228407
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router
1.111 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer BE450 Dual-Band WiFi 7-router
1.170 kr
Til butik
TP-Link Archer BE450 Dual-Band WiFi 7-router billede

Produktinformation

Den nye generation af den lynhurtige Archer BE450 Dual-Band WiFi 7-Mesh-router understøtter WiFi-hastigheder på op til 7,2 Gbps samt 10 Gigabit Ethernet-hastigheder. Den nye generation af den lynhurtige Archer BE450 Dual-Band WiFi 7 Mesh-router understøtter WiFi-hastigheder på op til 7,2 Gbps samt 10 Gigabit Ethernet-hastigheder. BE450 er en mere effektiv og alsidig WiFi 7-model end de populære TP-Link Archer WiFi 6-routere. Med denne router opgraderer du dit netværk til lynhurtig WiFi 7 og 10G / 2,5G MultiGigabit og skaber et omfattende netværk til hjemmet eller kontoret. Den nye generation af lynhurtige 802.11be WiFi 7 Tri-Band-routere er udstyret med en kraftfuld fire-core-processor og tilbyder hastigheder på op til 7200 Mbps til forsinkelsesfri gaming, jævn 4K/8K UHD -videoafspilning og ekstremt hurtig fildeling. Enheden er udstyret med 10 Gigabit RJ45 WAN/LAN, 2,5 Gigabit RJ45 WAN/LAN og tre Gigabit RJ45 LAN-porte samt en USB 3.0-port. Det stigende antal personlige enheder og IoT-enheder, der er tilsluttet netværket, har ført til en generel overbelastning af netværket, som allerede presser grænserne for den nuværende WiFi-standard. Den nyeste standard, 802.11be, der i dag kaldes WiFi 7, tilbyder 4096-QOM, Multi-RU samt Multi-link-funktioner, der giver op til 4,8 gange hurtigere forbindelser. BE450 tilbyder teknologi, der opfylder fremtidens krav, bedre netværksudnyttelse, hurtigere WiFi-forbindelser, bedre dækning samt længere batterilevetid for enheder, der er tilsluttet netværket, hvilket igen forbedrer netværksoplevelsen betydeligt. Gratis TP-Link HomeShield Basic sørger for sikkerheden på dit netværk og gør det muligt at planlægge og styre forbindelserne. TP-Link.com/fi/homeshield/" rel="nofollow" target="_blank">Læs mere, Enheden har to driftsformer: Router – Enheden fungerer som trådløs base, router og firewall, så forbindelsen til internettet oprettes via et Ethernet-kabel. Access point – Enheden tilsluttes et eksisterende netværk via et kabel og fungerer udelukkende som et access point uden routing- eller firewall-funktioner. Vejledning, TP-Link.com/us/faq-1842.html" rel="nofollow">her, . Funktioner: TP-Link EasyMesh-kompatibel, WiFi-hastighed på op til 1376 Mbps på 2,4 GHz-frekvensen og op til 5764 Mbps på 5,0 GHz-frekvensen, dual-band, hvilket giver en samlet trådløs hastighed på op til 7200 Mbps. Trådløse standarder: WiFi IEEE 802.11be/ax 6 GHz, IEEE 802.11be/ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11be/ax/n/b/g 2,4 GHz, Indbyggede antenner muliggør et intelligent, hurtigt og dækkende netværk, En 10 Gigabit RJ45 WAN/LAN, en 2,5 Gigabit RJ45 WAN/LAN og tre Gigabit RJ45 LAN Ethernet-porte, En 3.0 USB-A-port (understøtter FTP-server, medieserver og Samba-server), Nem og hurtig opsætning via Android- eller iOS-TP-Link-Tether-appen eller en browser. TP-Link HomeShiled™ basic tilbyder en omfattende sikkerhedsløsning til din enhed. Sikker og stabil, understøtter 64/128-bit WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2-Enterprise (802.1x) sikkerhed, Quality of Service bi device-funktionen giver mere båndbredde til enheder, der kræver høj hastighed. IPv6-understøttelse: IPv6 er en ny netværksprotokol, der i fremtiden vil erstatte IPv4-protokollen, som alle enheder bruger i dag. Netværksenhedens IPv6-understøttelse sikrer således, at enheden fungerer med den kommende teknologi. Multi-Link Operation (MLO), 4K-QAM, Multi-RUs, Firewall: SPI, adgangskontrol, IP & MAC-binding, Application Layer Gateway, VPN-understøttelse: OpenVPN-server/klient, PPTP VPN-server/klient, L2TP VPN-server/klient, Automatiske softwareopdateringer via Tether-appen, Mål: 76 × 231,7 × 203 mm, Indhold i pakken: Deco BE450 Tri-Band WiFi 7-router, strømforsyning, Ethernet-kabel, hurtigstartguide, Netværk, der dækker hele hjemmet, Wi-Fi 7-hastighed på op til 7200 Mbps, 1 x 10G, 1 x 2,5G, 3 x Gigabit-porte, Understøtter WPA3-sikkerhed, TP-Link EasyMesh-kompatibel, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere
EAN: 1210002600606
Varenr.: D41772
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer BE450 Trådløs router
1.299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Archer BE450 Wi‑Fi 7 dual-band router - hvid
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Archer BE450 Wi‑Fi 7 dual-band router - hvid
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.091 kr1.091 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.111 kr1.111 krKøb
3Teknikproffset DK1.170 kr1.229 krKøb
4Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
5Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
6Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.007 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.812 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.409 kr.

Den nuværende pris på 1.091 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for TP-Link Archer BE450, Wi-Fi 7 (802.11be), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Hvid, Bordplade router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20261.091 kr9 kr (1%)
29. mar. 20261.100 kr136 kr (11%)
28. mar. 20261.236 kr63 kr (5%)
22. mar. 20261.299 kr199 kr (18%)
14. mar. 20261.100 kr136 kr (11%)
13. mar. 20261.236 kr576 kr (32%)
12. mar. 20261.812 kr513 kr (39%)
3. mar. 20261.299 kr8 kr (1%)
25. feb. 20261.291 kr8 kr (1%)
21. feb. 20261.299 kr354 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret