Gå til hovedindhold

Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB

ToshibaEAN: 4260557513248
Pris fra 6.190 krtil 8.289 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.099 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.225 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6190 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Toshiba MG11ACA24TE enterprise-harddisk MG10 24TB
6.190 kr
Til butik
Toshiba MG11ACA24TE enterprise-harddisk MG10 24TB billede

Produktinformation

Toshiba MG11ACA24TE enterprise-harddisk MG10 24TB - Harddisk MG10 24TB - Harddisk/SSD Harddisk 3,5

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: SSD
Artikel nr.: MG11ACA24TE
EAN: 4260557513248
Varenr.: 1332917
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
6.874 kr
Til butik
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

24 TB 3,5-tommer kapacitet lagrer enorme datasæt på én enkelt disk 7200 rpm og 1 GB cache leverer stabil ydelse til diskarrays SATA 6 Gb/s interface sikrer jævn dataoverførsel til servere Lavt strømforbrug, 8,11 W ved skrivning og 4,35 W i idle hjælper med at reducere omkostningerne 2,5 M timer MTBF understøtter lang oppetid i krævende miljøer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: MG11ACA24TE
EAN: 4260557513248
Varenr.: 5020037343
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba MG11 Series Harddisk MG11ACA24TE 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
7.160 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB
7.257 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba MG11 Series Harddisk MG11ACA24TE 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
8.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK6.190 kr6.190 krKøb
2Dustin DK6.874 kr6.960,25 krKøb
3CompuMail DK7.160 kr7.160 krKøb
4CS MEGASTORE DK7.257 kr7.257 krKøb
5Ultrashop8.289 kr8.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB

PriceData har fulgt prisen på Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.534 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 6.190 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.379 kr.

Den nuværende pris på 6.190 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Toshiba MG11 Series MG11ACA24TE - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 1 GB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20266.190 kr23 kr (0%)
24. maj 20266.167 kr24 kr (0%)
23. maj 20266.143 kr24 kr (0%)
22. maj 20266.167 kr23 kr (0%)
20. maj 20266.190 kr136 kr (2%)
17. maj 20266.054 kr14 kr (0%)
16. maj 20266.068 kr19 kr (0%)
15. maj 20266.049 kr8 kr (0%)
14. maj 20266.057 kr12 kr (0%)
13. maj 20266.069 kr71 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret