Gå til hovedindhold

Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557513279
Pris fra 874 krtil 1.219 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 345 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 693 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 874 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TOSHIBA Canvio Flex 2TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1
874 kr
Til butik
TOSHIBA Canvio Flex 2TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 2
Artikel nr.: HDTX220ESCAA
EAN: 4260557513279
Varenr.: 21877463
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 2 TB
899 kr
Til butik
Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 2 TB billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 2 TB er en ekstern harddisk til computer, mac, tablet og smartphone. Den er velegnet, når du vil samle filer ét sted og nemt flytte dem mellem forskellige enheder. Med 2 TB lagerkapacitet er der god plads til dokumenter, billeder, video og backup. USB 3.2 Gen 1-tilslutningen er bagudkompatibel med USB 2.0-porte, så harddisken fungerer med både ældre og nyere udstyr. Klar til flere systemer fra start Harddisken er forformateret med ExFAT, så den kan bruges på Windows, MacOS, iOS og Android uden først at skulle omformateres. Det betyder, at du kan gemme og åbne filer på tværs af dine enheder. Enkel tilslutning med USB-strøm Harddisken får strøm direkte fra USB-porten, så du ikke behøver en separat strømforsyning. De medfølgende USB-A og USB-C kabler gør det nemt at koble den til både ældre og nyere enheder. I pakken: Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 2 TB ekstern harddisk, USB-A kabel, USB-C kabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Harddisk
Artikel nr.: HDTX220ESCAA
EAN: 4260557513279
Varenr.: 78001
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba Canvio Flex Harddisk 2TB 2.5" USB 3.2 Gen 1
954 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Flex - 2TB - Ekstern Harddisk - Sølv
1.116 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv
-2%1.179 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv
-2%1.199 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba Canvio Flex Harddisk 2TB 2.5 USB 3.2 Gen 1
1.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK874 kr913 krKøb
2Av-Cables DK899 kr899 krKøb
3CompuMail DK954 kr954 krKøb
4Proshop DK1.116 kr1.116 krKøb
5Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
6Vivas DK1.199 kr1.278 krKøb
7Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv

PriceData har fulgt prisen på Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv i 182 dage. Laveste pris i perioden er 619 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 728 kr.

Den nuværende pris på 874 kr er 20% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Toshiba Canvio Flex 2 TB ekstern harddisk 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 - Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026874 kr25 kr (3%)
31. maj 2026899 kr25 kr (3%)
23. maj 2026874 kr25 kr (3%)
21. maj 2026899 kr25 kr (3%)
20. maj 2026874 kr25 kr (3%)
18. maj 2026899 kr1 kr (0%)
17. maj 2026898 kr1 kr (0%)
10. maj 2026899 kr35 kr (4%)
9. maj 2026864 kr20 kr (2%)
7. maj 2026844 kr55 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret