Gå til hovedindhold

Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer

TorkPapirvarerEkonomisk industrirulleIndustriell rengøringEAN: 7322540069723

Tork Basic aftørringspapir W1 med 1190 meter papir i 1-lag. Perfekt til industriell aftørring, værksteder og områder med stort forbrug. Læs mere

Pris fra 333 krtil 791 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 458 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 322,5 kr 13. maj

Sammenlign priser på Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 333 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Aftørringspapir Tork W1 Basic, gul, 1-lags
333 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Tork Basic 1-lags Aftørringspapir
456,25 kr
Til butik
Gå til HUMA.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Tork Basic Industrirulle 127107, 1-lag, 1190 meter
543,75 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer
559,23 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Aftørring Tork Universal 310 Gul
-9%593,34 kr
Før 651,36 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Aftørringspapir Tork W1 127107 Basic 1-lags gul 1190 m.
602,19 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tork universal aftørringspapir 310 - W1, 1190 m x 33,0 cm
791 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK333 kr372 krKøb
2Specialbutikken456,25 kr456,25 krKøb
3HUMA.dk543,75 kr543,75 krKøb
4Sikkerhedsgiganten559,23 kr559,23 krKøb
5RedOffice Konpap593,34 kr593,34 krKøb
6Hertels Boresko602,19 kr602,19 krKøb
7Elvvs.dk791 kr791 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Tork Basic aftørringspapir W1

Tork

Tork Basic aftørringspapir W1 med 1190 meter papir i 1-lag. Perfekt til industriell aftørring, værksteder og områder med stort forbrug.

• aftørringspapir
• industrirulle
• værkstedspapir
• rengøringspapir
• tork papir
• w1 rulle
• Industriell rengøring
• Ekonomisk industrirulle

Beskrivelse

Tork Basic aftørringspapir W1 er en økonomisk industrirulle designet til professionel aftørring i værksteder og industrielle miljøer. Med sine 1190 meter papir på 1-lag tilbyder den lang holdbarhed og reducerer behovet for hyppige rulleudskiftninger. Det gule papir er FSC-certificeret og godkendt til fødevarekontakt, hvilket gør det sikkert at bruge i køkkener og produktionsområder. Rullen passer til Tork W1 dispensere og kan monteres både på væg og gulv. Med sin 33 cm bredde og høje absorbering er den ideel til at håndtere olie, væske og snavs på arbejdspladser. Det økonomiske valg for virksomheder der har brug for pålidelig aftørring.

Specifikationer

lag:1-lag
farve:Gul
vægt:ca. 8 kg
rullebredde:33 cm
rullelængde:1190 meter
kernediameter:7,1 cm
rullediameter:38 cm
certificeringer:FSC, EU Ecolabel
fødevaregodkendt:Ja
dispenserkompatibilitet:Tork W1 systemer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder en rulle?

Med 1190 meter papir holder én rulle betydeligt længere end standardruller, hvilket reducerer udskiftningsfrekvensen og driftsomkostninger.

Er papiret fødevaregodkendt?

Ja, Tork Basic aftørringspapir er godkendt til kontakt med fødevarer og kan trygt bruges i køkkener og produktionsområder.

Hvilke dispensere passer det til?

Det passer til alle Tork W1 dispensere, både gulv- og vægmonterede versioner, hvilket giver fleksibilitet i placeringen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer

PriceData har fulgt prisen på Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer i 169 dage. Laveste pris i perioden er 322 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 543,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 375 kr.

Den nuværende pris på 333 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 39% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Tork Basic aftørringsrulle 127107 stor gul 1 lag 1190 meter W1 | Værkstedsruller | DISCOUNT | Til fødevarer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026333 kr37 kr (10%)
17. maj 2026370 kr86,25 kr (19%)
14. maj 2026456,25 kr133,75 kr (41%)
13. maj 2026322,5 kr221,25 kr (41%)
11. maj 2026543,75 kr221,25 kr (69%)
15. apr. 2026322,5 kr98,84 kr (23%)
14. apr. 2026421,34 kr98,84 kr (31%)
18. mar. 2026322,5 kr98,84 kr (23%)
17. mar. 2026421,34 kr98,84 kr (31%)
28. feb. 2026322,5 kr98,84 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret