Gå til hovedindhold

TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml

TOM FORDParfume og eau de cologneEAN: 0888066081924
Pris fra 454 krtil 539 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 428 kr 3. maj

Sammenlign priser på TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 454 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Oud Wood EDP 10 ml
454 kr
Til butik
Tom Ford Oud Wood EDP 10 ml billede

Produktinformation

✨ Unisex signaturduft · Varm, røget trækarakter · Diskret luksus til hverdag og aften En intens og raffineret Eau de Parfum, der indrammer den sjældne duft af oud i en blød, røgfyldt og varm komposition. Noter af eksotisk rosentræ og krydret kardemomme åbner med elegance, hvorefter hjertet folder sig ud i cremet sandeltræ, tør vetiver og den karakteristiske, mørke oud. I bunden giver tonkabønne og rav en rund, behagelig varme, som gør duften både dragende og let at bære – uanset årstid og anledning. Hvorfor du vil elske den Unisex-duft med sofistikeret, træagtig signatur. Røget og varm, men samtidig ren og velafbalanceret. Eau de Parfum-konsistens for en fyldig og vedvarende oplevelse. Elegant projektion, der føles nærværende uden at dominere. Fungerer lige godt til arbejde, middag og særlige lejligheder. Duftprofil Toppnoter: Eksotisk rosentræ, kardemomme Hjertenoter: Oud, sandeltræ, vetiver Bundnoter: Tonkabønne, rav Sådan bruger du den Påfør 1–3 sprøjt på rene, tørre pulspunkter som hals, håndled og under øreflipperne. Hold flasken ca. 10–15 cm fra huden for en jævn forstøvning. Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften sætte sig naturligt. Ønskes ekstra dybde, kan du let mist’e på tøjets inderside. Test først på et diskret sted. Resultat En moderne og tidløs træduft, der efterlader et glat, røgfyldt spor af luksus i timevis – subtil nok til dagtimerne, men med tilstrækkelig dybde til aftenen. Tip Lag let med en neutral, træagtig bodylotion for ekstra holdbarhed. Opbevar køligt og væk fra direkte sollys for at bevare duftens nuancer.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 10.00ml
Artikel nr.: 888066081924
EAN: 0888066081924
Varenr.: 888066081924
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tom Ford Oud Wood Atomizer (10ml)
525 kr
Til butik
Tom Ford Oud Wood Atomizer (10ml) billede

Produktinformation

Udsøgt. Eksotisk. Unik. Agartræ er en af de mest sjældne, udsøgte og dyreste ingredienser i parfumørens arsenal, og bruges ofte også som røgelse i templer. Det er også hjertet af bestselleren Tom Ford Private Blend Oud Wood. Eksotisk rosentræ og kardemomme danner det første duftindtryk, der efterfølges af en blanding af udsøgt agartræ, sandeltræ og vetiver. Tonkabønne og amber giver duften varme og sensualitet. Både til kvinder og mænd. Duftnoter: Rare Oud Wood, Sandalwood, Chinese Pepper, Rosewood, Tonka Bean, Vanilla...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Parfum Unisex
Vægt: 94g
Artikel nr.: T6K6010000
EAN: 0888066081924
Varenr.: B063259
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml
539 kr
Til butik
TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml billede

Produktinformation

Udsøgt. Eksotisk. Unik. Agartræ er en af de mest sjældne, udsøgte og dyreste ingredienser i parfumørens arsenal, og bruges ofte også som røgelse i templer. Det er også hjertet af bestselleren Tom Ford Private Blend Oud Wood. Eksotisk rosentræ og kardemomme danner det første duftindtryk, der efterfølges af en blanding af udsøgt agartræ, sandeltræ og vetiver. Tonkabønne og amber giver duften varme og sensualitet. Både til kvinder og mænd. Duftnoter: Rare Oud Wood, Sandalwood, Chinese Pepper, Rosewood, Tonka Bean, VanillaAnvendelse:Spray en eller to gange på ren hud. Gnid ikke duften på huden, da det vil ændre hvordan duften udvikler sig. TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 10.000000000
Artikel nr.: T6K6010000
EAN: 0888066081924
Varenr.: 2313-125-0010

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK454 kr483 krKøb
2Bangerhead DK525 kr525 krKøb
3Lyko DK539 kr539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml

PriceData har fulgt prisen på TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 428 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 525 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 465 kr.

Den nuværende pris på 454 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for TOM FORD Oud Wood Eau de Parfum Travel Spray 10 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026454 kr25 kr (6%)
4. maj 2026429 kr1 kr (0%)
3. maj 2026428 kr1 kr (0%)
2. maj 2026429 kr96 kr (18%)
31. mar. 2026525 kr97 kr (23%)
30. mar. 2026428 kr97 kr (18%)
18. mar. 2026525 kr85 kr (19%)
8. feb. 2026440 kr85 kr (16%)
9. dec. 2025525 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret