Gå til hovedindhold

TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml

Tom FordParfume og eau de cologneEAN: 0888066179768
Pris fra 274 krtil 310 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 36 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 248 kr 4. maj

Sammenlign priser på TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 274 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Eau d'Ombré Leather EDT 10 ml
274 kr
Til butik
Tom Ford Eau d'Ombré Leather EDT 10 ml billede

Produktinformation

🏜 Ikonisk læderduft i lettere EDT · Luftig grøn friskhed · Unisex En luftig og mere hverdagsvenlig fortolkning af den elskede læderduft. Denne Eau de Toilette omslutter huden med kølige, grønne nuancer, der elegant glider over i et blødt hjerteslag af jasmin og signatur-læder. Resultatet er en ren, sofistikeret aura af læder, der føles både moderne og afslappet – perfekt, når du ønsker karakter uden tyngde. Duftprofil Åbner med friske, grønne facetter og en diskret krydret kant. Hjertet balancerer lys jasmin med det ikoniske, rene læderakkord. Tørrer ned i varme trænoter og let mos/amber, som giver dybde uden at blive tung. Duftfamilie: Læder – med aromatiske og grønne nuancer. Fordele Lettere, mere transparent udtryk end de tungere koncentrationer – ideel til dagtimerne. Unisex-komposition med tydelig signatur og høj bærekomfort. Alsidig helårsduft, der fungerer lige godt på kontoret som til aftenbrug. Raffineret sillage, der føles velplejet og stilfuld, uden at dominere rummet. Sådan bruger du den Spray 2–4 pift på rene, fugtede pulse points (hals, bryst, håndled). Undgå at gnide håndleddene mod hinanden, så duften bevares intakt. Ønsker du mere fylde, kan du supplere med et let pift på tøj fra ca. 20–30 cm afstand. Test altid på et diskret sted først. For ekstra holdbarhed: Læg et tyndt lag uparfumeret lotion på huden før påføring. Holdbarhed og intensitet Som EDT er intensiteten let til moderat med en ren, velafbalanceret projektion. Forvent typisk 4–7 timers varighed afhængig af hudtype, antal sprays og omgivelser. Kort fortalt Karakter: Ren, sart grøn og krydret læder med blød, varm base. Anledning: Fra daglig brug til afslappede aftener – når du vil udstråle diskret kant. Stil: Minimalistisk, tidløs og ubesværet elegant.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 10.00ml
Artikel nr.: 888066179768
EAN: 0888066179768
Varenr.: 888066179768
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Tom Ford Eau d'Ombre Leather Eau de Toilette - 10 ml
285 kr
Til butik
Tom Ford Eau d'Ombre Leather Eau de Toilette - 10 ml billede

Produktinformation

Eau d'Ombre Leather Eau de Toilette er en strålende og intens duft, der kombinerer rig rav, vanilje, glødende læder og stimulerende krydderier. Frisk ingefær, koriander og kardemomme giver en dristig og energisk åbning, som fanger essensen af en ny dag i det amerikanske vesten. Vaniljetinktur fremhæver en glødende lædernote — en sensuel varme, der er forankret i en base af dyb rav og søde træsorter. Duftens 6 noter: Glødende Læder Akkord, Ambrofix™, Vanilje Tinktur, Benzoin Resinoid, Tonka Akkord, Sandeltræ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Herreparfume
Størrelse: 10 ml
Artikel nr.: 194236
EAN: 0888066179768
Varenr.: 194236
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TOM FORD Eau d'Ombre Leather EdT (10 ml)
-0%309 kr
Før 310 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
TOM FORD Eau d'Ombre Leather EdT (10 ml) billede

Produktinformation

Eau d'Ombre Leather Eau de Toilette er en strålende og intens duft, der kombinerer rig rav, vanilje, glødende læder og stimulerende krydderier. Frisk ingefær, koriander og kardemomme giver en dristig og energisk åbning, som fanger essensen af en ny dag i det amerikanske vesten. Vaniljetinktur fremhæver en glødende lædernote - en sensuel varme, der er forankret i en base af dyb rav og søde træsorter. Duftens 6 noter: Glødende Læder Akkord, Ambrofix™, Vanilje Tinktur, Benzoin Resinoid, Tonka Akkord, Sandeltr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Toilette til ham
Størrelse: 10 ml
0
Artikel nr.: T3FZ010000
EAN: 0888066179768
Varenr.: B099218
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml
310 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK274 kr303 krKøb
2NordicFeel DK285 kr285 krKøb
3Bangerhead DK309 kr309 krKøb
4Lyko DK310 kr310 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml

PriceData har fulgt prisen på TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 248 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 271 kr.

Den nuværende pris på 274 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for TOM FORD Eau d'Ombré Leather Eau de Toilette Travel Spray 10 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026274 kr10 kr (4%)
25. maj 2026264 kr1 kr (0%)
24. maj 2026263 kr11 kr (4%)
10. maj 2026274 kr26 kr (10%)
4. maj 2026248 kr26 kr (9%)
30. apr. 2026274 kr11 kr (4%)
3. apr. 2026285 kr37 kr (15%)
29. mar. 2026248 kr37 kr (13%)
18. mar. 2026285 kr33 kr (13%)
8. feb. 2026252 kr33 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret