Gå til hovedindhold

Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml

Tom FordParfume og eau de cologneEAN: 0888066069618
Pris fra 285 krtil 310 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 25 kr (8% besparelse)

Sammenlign priser på Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 285 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml
285 kr
Til butik
Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml billede

Produktinformation

En ikonisk duftoplevelse i luksuriøs rejsestørrelseTom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray er en forførende og elegant duft, der legemliggør moderne glamour og tidløs elegance. Denne luksuriøse gourmandkomposition bygger på rige, mørke akkorder, hvor sort orkidé møder forførende krydderier i en harmonisk dans af sensuel elegance. Den ikoniske sorte glasflaske i rejseformat gør denne eksklusive parfyme til den perfekte følgesvend for den avancerede kvinde, som aldrig vil være uden sin signaturparfyme. Med sine dybe, hypnotiserende noter skaber Black Orchid en uforglemmelig duftaura, der både fanger og fascinerer. Denne 10 ml rejsespray tilbyder den ultimative kombination af luksuriøs duftoplevelse og praktisk elegance, perfekt til at bevare din personlige stil, hvor du end befinder dig.Hvad der gør Tom Ford Black Orchid så eksklusivIkonisk gourmandkomposition med sort orkidé og forførende krydderierLuksuriøs rejsestørrelse i elegant sort glasflaske for ultimativ portabilitetModerne og tidløs duft, der legemliggør verdensomspændende glamourLangvarig og intens duftoplevelse, der skaber en uforglemmelig auraSådan skaber du det perfekte duftritualSpray en til to gange på ren hud og lad duften udvikle sig naturligt uden at gnide den ind, for at bevare alle nuancerne i denne elegante komposition.En ekstraordinær duftoplevelse, der følger dig overalt. Oplev Tom Ford Black Orchid Travel Spray allerede i dag.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 10 ml
Artikel nr.: 65799
EAN: 0888066069618
Varenr.: 65799
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Black Orchid EDP 10 ml
299 kr
Til butik
Tom Ford Black Orchid EDP 10 ml billede

Produktinformation

⭐ Orientalsk-blomstret signaturduft · Intens og langtidsholdbar EDP · Elsket af alle køn En dyb, luksuriøs duft, der forener mørk sensualitet med floral elegance. Den åbner med en pirrende kombination af sort trøffel, ylang-ylang og friske citrusnuancer, afrundet af saftig solbær. I hjertet folder en karakteristisk orkidé-akkord sig ud – rig, fyldig og dragende – før duften lander i en varm, sofistikeret base af patchouli, røgelse, vetiver og cremet vanilje. Resultatet er en markant og langtidsholdbar eau de parfum med et tydeligt duftspor, som gør indtryk fra første spray til sidste efternote. Duftprofil Toppnoter: sort trøffel, ylang-ylang, bergamot, solbær Hjertenoter: signatur-orkidé og overdådige blomsterfacetter Bundnoter: patchouli, røgelse, vetiver, vanilje og træagtige, balsamiske nuancer Fordele Fyldig, orientalsk-blomstret komposition med høj intensitet og dybde Langtidsholdbar performance med markant duftspor Særdeles velegnet til aftener, begivenheder og køligere sæsoner Alsidig og elsket af alle køn; kan doseres let til dagtimerne Ikonisk, riflet sort flakon med eksklusivt udtryk – en æstetisk klassiker på hylden Sådan bruger du den Spray 1–3 gange på pulspunkter som hals, håndled og bryst. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – det kan ændre duftens udvikling. For ekstra holdbarhed kan du spraye let på tøj fra afstand. Test først på et usynligt sted og undgå sarte materialer. Tip: Påfør på velplejet, let fugtet hud eller lag med en neutral bodylotion for at forlænge duftoplevelsen uden at ændre duftens karakter.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Parfume
Størrelse: 10.00ml
Artikel nr.: 888066069618
EAN: 0888066069618
Varenr.: 888066069618
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tom Ford Black Orchid EdP Travel Spray (10ml)
310 kr
Til butik
Tom Ford Black Orchid EdP Travel Spray (10ml) billede

Produktinformation

En luksuriøs og sensuel duft med dybe og varme noter og et forførende strejf af sort orkide og krydderier, Tom Ford Black Orchid er både moderne og tidløs. Flakonen er formet i riflet sort glas, der gør Black Orchid til et uforglemmeligt statement af ikonisk stil og verdslig glamour.

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Parfum til hende
Vægt: 59g
Artikel nr.: T5H5010000
EAN: 0888066069618
Varenr.: B042254

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NordicFeel DK285 kr285 krKøb
2Beautycos DK299 kr328 krKøb
3Bangerhead DK310 kr310 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml

PriceData har fulgt prisen på Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml i 134 dage. Laveste pris i perioden er 269 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 285 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 277 kr.

Den nuværende pris på 285 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. feb. 2026285 kr16 kr (6%)
19. jan. 2026269 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret