Gå til hovedindhold

Ubisoft Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter

UbisoftSpilEAN: 3307216306030
Pris fra 108 krtil 317 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 209 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 26,75 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 108 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter
108 kr
Til butik
Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter billede

Produktinformation

Tom Clancy's Rainbow Six Siege X er den ubestridte reference inden for taktiske holdskydespil, hvor elitestrategi og -udførelse sejrer. Siege X markerer den største udvikling i spillets historie og uddyber spillets taktiske kerne. HØJ INDSATS 5v5 ANGREB VS. FORSVAR Veksl mellem angreb og forsvar, og tilpas din tilgang til operatører og kort. Føl spændingen og intensiteten i handlingen, når du udnytter ødelæggelse og gadgets på næste niveau til at overliste dine modstandere i hver runde. I forsvaret skal du forvandle dine omgivelser til befæstede fæstninger. Brug overvågningsværktøjer til at spore fjender og tilpasse dig deres taktikker. I angrebet skal du indsamle information om fjendens positioner og bombestedet med dine droner. Koordiner med dit hold for at bryde igennem forsvaret og angribe fra uventede vinkler.

Produktspecifikationer

Mærke: Ubisoft
Kategori: Spil
Artikel nr.: 3307216306030
EAN: 3307216306030
Varenr.: 3396881
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tom Clancy's Rainbow Six Siege X - Elite Edition (PS5)
125 kr
Til butik
Tom Clancy's Rainbow Six Siege X - Elite Edition (PS5) billede

Produktinformation

Elite Edition indeholder: - Adgang til Quick Match, Unranked og Dual Front-spilfunktioner med et udvalg af operatører, - Adgang til konkurrencemæssige tilstande: Ranked playlists og Siege Cup*, - Øjeblikkelig låse op af 16 ekstra operatører, Tom Clancy's Rainbow Six Siege X er den ubestridte reference inden for taktiske holdskydespil, hvor elitestrategi og udførelse sejrer. Siege X markerer den største udvikling i spillets historie og uddyber dets taktiske kerne. HIGH STAKES 5v5 ANGREB VS. FORSVAR, Skift mellem angreb og forsvar, og tilpas din tilgang til operatører og kort. Oplev spændingen og intensiteten i handlingen, når du udnytter ødelæggelse og gadgets på et helt nyt niveau til at overliste dine modstandere i hver runde. I forsvaret kan du omdanne dine omgivelser til befæstede fæstninger. Brug overvågningsværktøjer til at spore fjender og tilpasse dig deres taktik. I angrebet skal du indsamle information om fjendens positioner og bombestedet med dine droner. Koordinér med dit hold for at bryde forsvaret og angribe fra uventede vinkler. ØDELÆGGELSESVÆRKTØJER, Ødelæggelse er mere end kaos: det er et vigtigt redskab for din succes. Brug omgivelserne til din fordel – forvandl mure til muligheder. DUAL FRONT: DYNAMISK TAKTISK 6v6-KRIGSFØRELSE, Deltag i intense 6v6-kampe, hvor angribere og forsvarere kæmper side om side og presser på for at erobre fjendens sektorer, mens de forsvarer deres egne. Vælg en operatør blandt angribere og forsvarere, kæmp side om side og lås op for nye taktiske muligheder. Genopstå og gå ind i den neutrale sektor for højrisiko-opgaver med høj belønning, der kan vende tidevandet med det samme. FRA REKRUT TIL ELITE, En solid introduktionsrejse for nye spillere, inklusive en ny sikkerhedsklassificeringssti, der hjælper dig med at lære det grundlæggende gradvist og opbygge de færdigheder og den selvtillid, du har brug for, før du kaster dig ud i taktisk action. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Ubisoft
Kategori: Spil
EAN: 3307216306030
Varenr.: D36062
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Tom Clancy's Rainbow Six Siege X - Elite Edition - PS5
-22%139,95 kr
Før 179,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gra PlayStation 5 Tom Clancys Rainbow Six Siege X Elite Edition
317 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK108 kr147 krKøb
2Teknikproffset DK125 kr174 krKøb
3Gucca.dk139,95 kr139,95 krKøb
4CS MEGASTORE DK317 kr356 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter

PriceData har fulgt prisen på Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter i 140 dage. Laveste pris i perioden er 26,75 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 172 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 127 kr.

Den nuværende pris på 108 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 37% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Tom Clancy's Rainbow Six Siege X (Elite Edition) - Sony PlayStation 5 - Shooter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026108 kr1 kr (1%)
25. maj 2026109 kr12 kr (10%)
24. maj 2026121 kr15 kr (11%)
23. maj 2026136 kr36 kr (21%)
12. maj 2026172 kr36 kr (26%)
1. maj 2026136 kr36 kr (21%)
30. apr. 2026172 kr65 kr (61%)
17. apr. 2026107 kr80,25 kr (300%)
11. apr. 202626,75 kr67,25 kr (72%)
31. mar. 202694 kr24 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret