Gå til hovedindhold

TP-Link TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2)

TP-LinkNetværkEAN: 6935364089078
Pris fra 359 krtil 599 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link TL-PA7017P KIT Homeplug 1 Gb/s 2-pak
359 kr
Til butik
TP-link TL-PA7017P KIT Homeplug 1 Gb/s 2-pak billede

Produktinformation

TP-Link TL-PA7017P KIT Homeplug AV2 sender kablet netværk via elnettet og er praktisk, når du vil undgå at trække lange netværkskabler gennem boligen. Sættet består af to Homeplug AV2-enheder med hastighed op til 1 Gb/s. Hver enhed har én netværksport (RJ45, 1 Gb/s), så du kan forbinde én enhed – f.eks. en stationær computer eller et Smart TV – pr. adapter. Passthrough-stikket betyder, at du stadig kan bruge stikkontakten, selv om Homeplug-enheden er sat i. Du mister altså ikke en kontakt dér, hvor du har brug for netværk. Installation er Plug & Play med parknap, så opsætningen klares med et par tryk uden avanceret konfiguration. Trafikken kan krypteres med AES, når signalet sendes via elnettet. I pakken: 2x TP-Link TL-PA7017P Homeplug-enheder, 2x netværkskabler (2 meter).

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Artikel nr.: TL-PA7017P KIT
EAN: 6935364089078
Varenr.: 62034
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link TL-PA7017P KIT (2-pack) AV1000 Gigabit Passthrough Powerline Starter Kit Homeplug / PowerLine
368 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link AV1000 Bro 1Gbps Kabling
369 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2)
389 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-LINK TL-PA7017P KIT PowerLine-nätverksadapter 1000 Mbit/s Nätverksansluten (E
-18%441 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link AV1000 Bro 1Gbps Kabling
479 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Powerline adapter - TP-Link AV1000 Gigabit Passthrough Starter Kit
-16%579 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Powerline adapter - TP-Link AV1000 Gigabit Passthrough Starter Kit
-16%599 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK359 kr359 krKøb
2Proshop DK368 kr407 krKøb
3CompuMail DK369 kr369 krKøb
4CS MEGASTORE DK389 kr428 krKøb
5Teknikproffset DK441 kr500 krKøb
6Ultrashop479 kr479 krKøb
7Boligcenter DK579 kr579 krKøb
8Vivas DK599 kr678 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2)

PriceData har fulgt prisen på TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 354 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 379 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 32 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for TL-PA7017P Kit AV1000 Gigabit Passthrough - Powerline-adapter - GigE, HomePlug AV (HPAV), HomePlug AV (HPAV) 2.0, IEEE 1901 - kan sluttes til vægstik (Pakke med 2) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026359 kr20 kr (5%)
8. apr. 2026379 kr4 kr (1%)
1. apr. 2026375 kr3 kr (1%)
31. mar. 2026372 kr1 kr (0%)
30. mar. 2026371 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026372 kr4 kr (1%)
26. mar. 2026376 kr3 kr (1%)
18. mar. 2026379 kr1 kr (0%)
17. mar. 2026378 kr2 kr (1%)
15. mar. 2026376 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret