Gå til hovedindhold

Wavin Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå

WavinSanitetEAN: 5708525429379
Pris fra 89 krtil 107,5 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 18,5 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 89 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå
89 kr
Til butik
Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå billede

Produktspecifikationer

Mærke: WAVIN
Kategori: Pex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: NOR-0620104
EAN: 5708525429379
Varenr.: 3418948
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 1/2x 15 mm tigris koblingsdåse type4 blå
89 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin koblingsdåse 1/2'' x 15mm. Type 4. Blå
91,25 kr
Til butik
Wavin koblingsdåse 1/2'' x 15mm. Type 4. Blå billede

Produktinformation

TIGRIS koblingsdåse type 4 er hovedsageligt udviklettil brug i varmeanlæg men kan også anvendes i brugsvandsinstallationer.Koblingsdåsen er forsynet med enintegreret afstandsholder, der gør det muligt at montere tokoblingsdåser med en C-C afstand på 35, 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Koblingsdåser
Størrelse: 1/2 ''
EAN: 5708525429379
Varenr.: 087281615
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin koblingsdåse 1/2x15mm type4 Blå
98 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1/2"x15mm tigris koblingsdåse
107,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK89 kr128 krKøb
2Proshop DK89 kr128 krKøb
3vvsfittings.dk91,25 kr91,25 krKøb
4Elvvs.dk98 kr98 krKøb
5MaintainIt107,5 kr107,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå

PriceData har fulgt prisen på Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå i 177 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 90 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 83 kr.

Den nuværende pris på 89 kr er 7% over normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Tigris koblingsdåse 15x1/2 - 1/2x15mm Tigris koblingsdåse type4 Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. apr. 202689 kr1 kr (1%)
30. jan. 202690 kr2,5 kr (3%)
9. jan. 202687,5 kr7,5 kr (9%)
6. jan. 202680 kr4 kr (5%)
4. jan. 202684 kr3,84 kr (5%)
3. jan. 202680,16 kr
30. dec. 202580 kr
24. dec. 202580,16 kr
10. dec. 202580 kr
9. dec. 202580,16 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret