Gå til hovedindhold

Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

Pris fra 445 krtil 629 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 436 kr 18. maj

Sammenlign priser på Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 445 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thermaltake SMART W3 600W 600Watt 80 PLUS
445 kr
Til butik
Thermaltake SMART W3 600W 600Watt 80 PLUS billede

Produktinformation

Thermaltake SMART W3 600W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS - AC 100-240 V - 600 Watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PS-SPW-0600NNFAWE-1
EAN: 4711475645394
Varenr.: 1002304131
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified
452 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 600 W - Thermaltake Smart W3 (sort)
609 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 600 W - Thermaltake Smart W3 (sort) billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCThermaltake Smart W3 leverer 600 W på en stabil +12 V-skinne og er udviklet til dig, der vil bygge eller opgradere en pålidelig stationær PC. Den aktive PFC og 80 PLUS-certificering hjælper med effektiv strømlevering, mens den lydsvage 12 cm ventilator med FDB-leje sikrer jævn køling i daglig brug.Bygget til sikker og problemfri driftSmart W3 beskytter dit system med omfattende sikkerhedsfeatures: overstrøm, over-/underspænding, overbelastning, kortslutning og overophedning. Med en MTBF på 100.000 timer er den et solidt valg i kategorien strømforsyninger til byggeprojekter og renovering af IT-arbejdspladser.Nem tilslutning af moderne hardwarePSU’en kommer med 24-pin ATX, EPS 4+4-pin og to 6+2-pin PCIe-stik til grafikkort samt fire SATA- og fire Molex-stik. Ikke-modulært kabeldesign giver enkel installation, og ATX 3.1-formfaktoren passer i standard ATX-kabinetter.Formfaktor: ATX, version 3.1Samlet effekt: 600 W+12 V: 600 W, maks. strøm 50 A+5 V / +3,3 V: 105 W+5 Vsb: 15 W (maks. 3 A)-12 V: 3,6 W (maks. 0,3 A)Indgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 12 – 5 AKøling: 1 × 12 cm ventilator, FDB-lejeBeskyttelser: overstrøm, over-/underspænding, overbelastning, kortslutning, overophedningStik: 24-pin ATX, EPS 4+4-pin, 2 × PCIe 6+2-pin, 4 × SATA, 4 × MolexKabeltype: ikke-modulærMål: H × B × D: 8,6 × 15 × 14 cmDriftstemp.: 5 – 40 °CMTBF: 100.000 timer...

Produktspecifikationer

Mærke: THERMALTAKE
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 0.11g
EAN: 4711475645394
Varenr.: 1947566
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 600 W - Thermaltake Smart W3 (sort)
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK445 kr445 krKøb
2Proshop DK452 kr491 krKøb
3Boligcenter DK609 kr609 krKøb
4Vivas DK629 kr708 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

PriceData har fulgt prisen på Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified i 147 dage. Laveste pris i perioden er 432 kr (registreret d. 11. januar 2026), højeste er 544 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 453 kr.

Den nuværende pris på 445 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Thermaltake SMART W3 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026445 kr4 kr (1%)
29. maj 2026449 kr4 kr (1%)
28. maj 2026445 kr4 kr (1%)
27. maj 2026449 kr5 kr (1%)
26. maj 2026444 kr3 kr (1%)
25. maj 2026447 kr9 kr (2%)
24. maj 2026438 kr4 kr (1%)
23. maj 2026442 kr1 kr (0%)
22. maj 2026441 kr5 kr (1%)
18. maj 2026436 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret