Gå til hovedindhold

TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort

TerraMasterEAN: 6939236145855
Pris fra 6.248 krtil 7.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.371 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.186 kr 5. mar.

Sammenlign priser på TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6248 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TerraMaster F8 SSD Plus 8Moduler
6.248 kr
Til butik
TerraMaster F8 SSD Plus 8Moduler billede

Produktinformation

TerraMaster F8 SSD Plus - NAS-server - 8 bays - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 16 GB - 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Mærke: TerraMaster
Artikel nr.: F8 SSD PLUS
EAN: 6939236145855
Varenr.: 1002553630
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TerraMaster F8 SSD Plus - NAS server - NAS-Server
6.512 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort
-1%7.599 kr
Før 7.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort billede

Produktinformation

Hurtig og fleksibel NAS til hjem og kontorTerraMaster F8 SSD PLUS er en kompakt NAS til SSD, skabt til dig der vil have høj hastighed og enkel administration til backup, fildeling og medieserver. Den drives af en Intel Core i3-N305 med op til 3,8 GHz og 16 GB DDR5, så apps og flere brugere håndteres smidigt. Med understøttelse af op til otte M.2-SSD’er og maksimal kapacitet på 64 TB får du masser af plads i et lille, sort desktop-kabinet med aktiv køling.Netværk og deling gjort enkeltEn 10 GbE LAN-port giver hurtig adgang til store filer, mens link-aggregation, iSCSI og avancerede delingsprotokoller (CIFS/SMB, NFS, FTP, SFTP, HTTPS, SSH) gør den ideel som netværkslager i hjem og home office. Snapshot, hot spare, hot-swap og RAID 0/1/5/6/10/JBOD giver fleksibel datasikring, og der er plads til op til 2.048 brugere og 512 delte mapper. Støjniveauet er kun 19 dB for diskret drift.Nem opsætning og bred kompatibilitetNAS’en leveres med LAN- og AC-kabel, ekstern strømforsyning og hurtig guide. Administrer via populære browsere og brug den med Windows, macOS, Linux samt iOS og Android. HDMI 2.0b og tre USB 3.2 Gen 2-porte giver ekstra tilslutning, og backup til sky eller USB-drev understøttes.Type: NAS til M.2 SSDProcessor: Intel Core i3-N305, 8 kerner/8 tråde, op til 3,8 GHz, 6 MB Smart CacheHukommelse: 16 GB DDR5 SO-DIMM, maks. 32 GBDrevpladser: 8× M.2 (hot-swap), maks. kapacitet 64 TBRAID: 0/1/5/6/10/JBOD, snapshot og hot spareNetværk: 1× 10 GbE LAN, Wake-on-LAN, link-aggregation, DDNSPorte: 3× USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1× HDMI 2.0bUnderstøttede filsystemer: BTRFS, ext4, ext3, NTFS, HFS+, FAT32Understøttede protokoller: CIFS/SMB, NFS, FTP, SFTP, HTTPS, SSH, iSCSI, SNMPBrugere/forbindelser: 2.048 brugere, 512 forbindelserKøling: Aktiv, 2× 5 cm blæsereLydniveau: 19 dBStrøm: 100–240...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Lagring
Vægt: 3.2g
EAN: 6939236145855
Varenr.: 2155128
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort
-1%7.619 kr
Før 7.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.248 kr6.248 krKøb
2Proshop DK6.512 kr6.512 krKøb
3Boligcenter DK7.599 kr7.599 krKøb
4Vivas DK7.619 kr7.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort

PriceData har fulgt prisen på TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort i 167 dage. Laveste pris i perioden er 5.380 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 6.303 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.175 kr.

Den nuværende pris på 6.248 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TerraMaster F8 SSD PLUS NAS - i3-N305, 16 GB DDR5, 8x M.2, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.248 kr37 kr (1%)
28. maj 20266.285 kr86 kr (1%)
26. maj 20266.199 kr23 kr (0%)
25. maj 20266.222 kr1 kr (0%)
24. maj 20266.223 kr23 kr (0%)
23. maj 20266.246 kr48 kr (1%)
22. maj 20266.198 kr24 kr (0%)
20. maj 20266.222 kr23 kr (0%)
19. maj 20266.245 kr37 kr (1%)
18. maj 20266.282 kr85 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret