Gå til hovedindhold

Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch

TeltonikaNetværkEAN: 4779051844050
Pris fra 2.123 krtil 2.624 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 501 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2123 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika SWM282 Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+
2.123 kr
Til butik
Teltonika SWM282 Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

Teltonika SWM282 - Switch - L2+ - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (300 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: SWM282000000
EAN: 4779051844050
Varenr.: 1003325893
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch
-11%2.499 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch billede

Produktinformation

Teltonika SWM282 - Switch - L2+ - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (300 W)Teltonika SWM282 er designet til at imødekomme kravene i moderne netværksmiljøer og tilbyder pålidelig ydeevne og omfattende funktioner. Med en robust kapacitet på 512 KB pakkebuffer og 16 MB flashhukommelse sikrer den effektiv datahåndtering og -lagring. Denne switch fungerer i et bredt temperaturområde fra 0 °C til 50 °C og et fugtighedsområde fra 10 til 90 % og er bygget til at fungere under forskellige forhold uden at gå på kompromis med pålideligheden. SWM282 er udstyret med 24 10/100/1000 Base-T (PoE++) porte og 4 Gigabit SFP porte og giver rigelige tilslutningsmuligheder for flere enheder. Understøttelsen af Power over Ethernet (PoE) forenkler installationen ved at minimere behovet for ekstra strømforsyninger. Denne switch understøtter også avancerede funktioner såsom VLAN, trafikformning og portspejling, hvilket forbedrer netværkets ydeevne og administrerbarhed. Med sin rackmonterbare formfaktor og overensstemmelse med flere industristandarder er Teltonika SWM282 klar til at integreres problemfrit i enhver netværksinfrastruktur.GenereltAutentificeringsmetode: RADIUS, TACACS+Egenskaber: PROFINETVLAN-segmenteringTeltonika RMSAuto-MDI/MDIX supportløkkebeskyttelseVLAN-understøttetRSTP supportSTP supportDHCP serverDHCP klientportisoleringPoE-administrationportspejlingDHCPv6 klient802.1x autentificeringMAC-aEnhedstype: Switch - 24 porte - L2+ - AdministreretFlashhukommelse: 16 MBJumborammesupport: 10.000 byteKapacitet: Pakkebufferstørrelse: 512 KB...

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Switches
Vægt: 2.28g
EAN: 4779051844050
Varenr.: 2083649
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika SWM282 Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+
2.499 kr
Til butik
Teltonika SWM282 Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

Teltonika SWM282 Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE Teltonika SWM282 er en avanceret 24-porte Gigabit Ethernet switch med Power over Ethernet (PoE), designet til at levere pålidelig netværksforbindelse til dine enheder. Med sin høje kapacitet understøtt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: skal sorteres
EAN: 4779051844050
Varenr.: 125375
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch
-11%2.519 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Swm282 24-port 4sfp Poe 300w Industrial Switch
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.123 kr2.123 krKøb
2Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
3Ultrashop2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb
5Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch

PriceData har fulgt prisen på Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.123 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.387 kr.

Den nuværende pris på 2.123 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Teltonika SWM282 - 24-port Gigabit PoE+ L2+ administrerbar switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.123 kr42 kr (2%)
21. maj 20262.165 kr45 kr (2%)
14. maj 20262.210 kr47 kr (2%)
6. mar. 20262.257 kr25 kr (1%)
5. mar. 20262.282 kr337 kr (13%)
27. feb. 20262.619 kr337 kr (15%)
26. feb. 20262.282 kr337 kr (13%)
11. jan. 20262.619 kr63 kr (2%)
10. jan. 20262.556 kr61 kr (2%)
14. dec. 20252.495 kr50 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret