Gå til hovedindhold

Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2

Pris fra 2.936 krtil 3.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 713 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2936 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rutx14 Lte Cat12 Router
-0%2.936 kr
Før 2.936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Teltonika Rutx14 Lte Cat12 Router billede

Produktinformation

Cat12 4G LTE holder fjerntliggende lokationer og mobile aktiver pålideligt forbundet Otte eksterne antenner forbedrer signalkvaliteten og øger throughput Indbygget GNSS leverer præcise positionsdata til køretøjs- og flådesporing Webbaseret administration, SSH og firewall forenkler sikker administration Robust aluminiumskabinet og et temperaturområde på -40 til 75 °C egner sig til barske miljøer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere
Artikel nr.: RUTX14000000
EAN: 4779027312965
Varenr.: 5011251715
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUTX14 Trådløs router
2.958 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2
2.993 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTX14 - Trådløs router - WWAN 5-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band - 3G
3.051 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika Networks RUTX14 4G LTE CAT12
3.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.936 kr3.022,25 krKøb
2CompuMail DK2.958 kr2.958 krKøb
3Proshop DK2.993 kr2.993 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.051 kr3.051 krKøb
5Ultrashop3.649 kr3.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.788 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 2.993 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.875 kr.

Den nuværende pris på 2.936 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Teltonika RUTX14 4G LTE CAT12 Industrial Cellular Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20262.936 kr7 kr (0%)
17. maj 20262.943 kr2 kr (0%)
15. maj 20262.945 kr3 kr (0%)
14. maj 20262.942 kr51 kr (2%)
2. maj 20262.993 kr11 kr (0%)
2. apr. 20262.982 kr183 kr (7%)
3. feb. 20262.799 kr160 kr (5%)
2. feb. 20262.959 kr3 kr (0%)
1. feb. 20262.962 kr1 kr (0%)
31. jan. 20262.963 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret