Gå til hovedindhold

Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2

TeltonikaNetværkEAN: 4779051847372
Pris fra 2.180 krtil 2.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 439 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.155 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2180 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUTM16 4G Router Desktop
2.180 kr
Til butik
Teltonika RUTM16 4G Router Desktop billede

Produktinformation

Teltonika RUTM16 - Router - WWAN 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - 3G, 4G

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: RUTM16000000
EAN: 4779051847372
Varenr.: 1003865324
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTM16 - Trådløs router - WWAN 4-port switch - PPP, 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band - 3G, 4G - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar
2.266 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2
2.360 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rutm16 Industrial 4g Router
2.374 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika RUTM16 4G Router Desktop
2.569 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Teltonika RUTM16 4G router - 1 GbE, Wi‑Fi 5, 4‑ports switch
2.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika RUTM16 4G router - 1 GbE, Wi‑Fi 5, 4‑ports switch
2.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.180 kr2.180 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.266 kr2.266 krKøb
3Proshop DK2.360 kr2.360 krKøb
4Dustin DK2.374 kr2.460,25 krKøb
5Ultrashop2.569 kr2.569 krKøb
6Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
7Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 i 139 dage. Laveste pris i perioden er 2.155 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 2.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.290 kr.

Den nuværende pris på 2.180 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Teltonika RUTM16 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 LTE - 3G 4G - DIN rail mountable wall-mountable surface-mountable - Wireless router 802.11a/b/g/n/Wi-Fi 5 Wave 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 20262.180 kr25 kr (1%)
26. apr. 20262.155 kr25 kr (1%)
15. apr. 20262.180 kr20 kr (1%)
11. apr. 20262.160 kr45 kr (2%)
5. apr. 20262.205 kr25 kr (1%)
27. mar. 20262.230 kr70 kr (3%)
22. mar. 20262.160 kr45 kr (2%)
15. mar. 20262.205 kr25 kr (1%)
4. mar. 20262.230 kr128 kr (5%)
17. feb. 20262.358 kr191 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret