Gå til hovedindhold

Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar

Pris fra 659 krtil 936 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 647 kr 21. maj

Sammenlign priser på Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 659 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUTM08 Router 3-port switch Kablet
659 kr
Til butik
Teltonika RUTM08 Router 3-port switch Kablet billede

Produktinformation

Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: RUTM08000000
EAN: 4779051840465
Varenr.: 1002289794
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTM08 Industrial Wired Router (RUTM08000000 / Standard package with EU PSU) - Router
752 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router Gigabit Ethernet - Teltonika RUTM08 (kablet, sort)
-19%859 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Router Gigabit Ethernet - Teltonika RUTM08 (kablet, sort) billede

Produktinformation

Stabil kablet router til professionelt netværkTeltonika RUTM08 er en kablet router til virksomheder og avancerede hjemmenetværk, hvor driftssikkerhed og høj hastighed er i fokus. Med Gigabit Ethernet på alle porte og avancerede routingprotokoller leverer den hurtig dataoverførsel og fleksibel netværksstyring. Den kører RutOS, som giver webbaseret administration, QoS, NAT, port forwarding, VLAN og trafikstyring.Design og anvendelseDet robuste, sorte kabinet har tydelige LED‑indikatorer og er velegnet i krævende miljøer med drift fra −40 til 75 °C og 10–90 % relativ luftfugtighed. Enheden har 4 Gigabit LAN-porte og 1 WAN-port, USB 2.0 samt SIM-kortslot. Strømforsyning via DC og lavt typisk forbrug på 3,9 W.Sikkerhed og kontrolRUTM08 beskytter netværket med firewall, IP- og MAC-filtrering, NAT, DMZ samt beskyttelse mod ARP- og ICMP‑angreb. Understøttelse af OSPFv2, BGP, RIP og EIGRP giver fleksibel integration i eksisterende netværk. Enheden understøtter også UPnP, Wake‑on‑LAN og firmwareopdatering.Ethernet: Gigabit 10/100/1.000 Mb/s, 10/100/1000Base‑T(X)Porte: 4× LAN (RJ‑45), 1× WAN, 1× USB 2.0Processor: MediaTek MIPS 1004Kc, 880 MHzHukommelse: 256 MB DDR3, 256 MB flashStyresystem: RutOSLed-indikatorer: JaStrøm: DC, typisk forbrug 3,9 W, maks. 12,3 W, stiktype ENetværksprotokoller: OSPFv2, BGP, RIP‑1/2, EIGRP, NHRPDHCP: Server og klientVoIP: NAT-hjælpere for H.323 og SIPSikkerhed: Firewall, NAT, IP/MAC‑filtrering, ARP/ICMP‑beskyttelse, DMZDriftsmiljø: −40 – 75 °C, 10 – 90 % RHMål (H × B × D): 4,42 × 11,5 × 9,51 cmVægt: 0,460 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere
Vægt: 0.56g
EAN: 4779051840465
Varenr.: 1944853
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router Gigabit Ethernet - Teltonika RUTM08 (kablet, sort)
-19%879 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar
889 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rutm08 Industrial Wired Router
-0%936 kr
Før 936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK659 kr659 krKøb
2Proshop DK752 kr791 krKøb
3Boligcenter DK859 kr859 krKøb
4Vivas DK879 kr958 krKøb
5CS MEGASTORE DK889 kr928 krKøb
6Dustin DK936 kr1.022,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar i 182 dage. Laveste pris i perioden er 646 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 810 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 709 kr.

Den nuværende pris på 659 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Teltonika RUTM08 - Router 3-port switch - 1GbE, IEEE 802.3u, PPP - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, overflademonterbar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 2026659 kr12 kr (2%)
21. maj 2026647 kr163 kr (20%)
19. maj 2026810 kr44 kr (6%)
14. maj 2026766 kr2 kr (0%)
13. maj 2026764 kr5 kr (1%)
12. maj 2026769 kr5 kr (1%)
8. maj 2026764 kr5 kr (1%)
7. maj 2026769 kr3 kr (0%)
6. maj 2026766 kr3 kr (0%)
2. maj 2026769 kr65 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret