Gå til hovedindhold

Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n

TeltonikaBroer og routereEAN: 4779051840229
Pris fra 772 krtil 1.504 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 732 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 698,41 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 772 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TELTONIKA RUT200 LTE/4G/3G/3G/2G WiFi-industri-router
772 kr
Til butik
TELTONIKA RUT200 LTE/4G/3G/3G/2G WiFi-industri-router billede

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere & Firewalls
Farve: 1
Artikel nr.: RUT200010000
EAN: 4779051840229
Varenr.: 10047027
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n
772 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Teltonika RUT200 4G-router med modem
849 kr
Til butik
Teltonika RUT200 4G-router med modem billede

Produktinformation

Teltonika RUT200 er en 4G-router med indbygget modem, der giver fleksibel internetadgang via mobilnettet – uden behov for ekstra udstyr. Routeren er velegnet til campingvogn, båd, sommerhus og industrielle miljøer, hvor pålidelig forbindelse er afgørende. 4G LTE Cat. 4 (op til 150 Mb/s) giver routeren kapacitet til almindelig internetbrug, afhængigt af dækningen på stedet. Wifi understøtter op til 50 tilsluttede enheder samtidig, så forbindelsen nemt kan deles mellem flere. Stabil netværksforbindelse flere steder Med 2 porte (1x LAN, 1x WAN) kan du tilslutte kablede enheder og forbinde til en ekstern internetkilde på samme tid. Det giver mulighed for at bruge RUT200 som 4G-router og have en ekstra netværksforbindelse til rådighed. Sikkerhed og drift med avancerede funktioner VPN, WAN-failover og indbygget firewall beskytter trafikken og holder forbindelsen i gang, selv hvis én internetforbindelse falder ud. Når WAN-failover er aktiveret, skifter routeren automatisk mellem mobil og fast forbindelse, uden at du behøver ændre opsætningen manuelt. Bygget til krævende miljøer Kabinettet kombinerer aluminium og plastpaneler, så routeren egner sig til installationer i varierende omgivelser. Et driftstemperaturområde på -40 til +75 °C gør den anvendelig i både kolde og varme miljøer. Fleksibel strømforsyning og styring Routeren kan forsynes via passiv PoE eller direkte strømforsyning (9 W), hvilket giver frihed i placeringen. Operativsystemet RutOS, baseret på OpenWRT/Linux, giver adgang til detaljeret konfiguration og styring af opsætningen. I pakken: Teltonika RUT200 4G-router, 2x LTE-antenner (SMA han), 1x Wi-Fi-antenne (RP-SMA han), Quickguide.

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: RUT200010000
EAN: 4779051840229
Varenr.: 24962
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rut200 Industrial Wireless Lte Router
-0%861 kr
Før 861,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUT200 Trådløs router
914 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Teltonika RUT200 - trådløs router (WW)
-3%1.039 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika RUT200 Trådløs router
1.039 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika RUT200 - trådløs router (WW)
-3%1.059 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Teltonika RUT200 2G/3G/4G/LTE-modem og WiFi-router
1.504 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK772 kr811 krKøb
2Proshop DK772 kr811 krKøb
3Av-Cables DK849 kr849 krKøb
4Dustin DK861 kr947,25 krKøb
5CompuMail DK914 kr914 krKøb
6Boligcenter DK1.039 kr1.039 krKøb
7Ultrashop1.039 kr1.039 krKøb
8Vivas DK1.059 kr1.138 krKøb
9Teknikproffset DK1.504 kr1.553 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n i 184 dage. Laveste pris i perioden er 698,29 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 759 kr.

Den nuværende pris på 772 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Teltonika RUT200 - wireless router - WWAN - Wi-Fi - 3G 4G 2G - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026772 kr1 kr (0%)
30. maj 2026773 kr11 kr (1%)
29. maj 2026784 kr14 kr (2%)
28. maj 2026770 kr8 kr (1%)
26. maj 2026778 kr8 kr (1%)
23. maj 2026770 kr7 kr (1%)
22. maj 2026777 kr7 kr (1%)
21. maj 2026784 kr14 kr (2%)
16. maj 2026770 kr4 kr (1%)
8. maj 2026774 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret