Gå til hovedindhold

Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n

Pris fra 458 krtil 729 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 271 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 458 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUT142 Trådløs router
458 kr
Til butik
Teltonika RUT142 Trådløs router billede

Produktinformation

Teltonika RUT142 - Trådløs router RS-232 2,4 GHz - DIN monterbar på skinne

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Artikel nr.: RUT142000000
EAN: 4779051840724
Varenr.: 1002225270
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n
461 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rut142 Industrial Wifi Wireless Router With Rs-232
-0%561 kr
Før 561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Teltonika Rut142 Industrial Wifi Wireless Router With Rs-232 billede

Produktinformation

Industrihus i aluminium tåler miljøer fra -40 til 70 °C Dobbelt Fast Ethernet-porte og RJ-45 WAN lader dig adskille LAN- og internettrafik RS-232-serielport forbinder ældre udstyr uden ekstra konvertere Sikkerhed på virksomhedsniveau, webadministration og understøttelse af ekstern antenne PoE- og DC-strømforsyningsmuligheder forenkler installation i fjerntliggende områder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: Routere
Artikel nr.: RUT142000000
EAN: 4779051840724
Varenr.: 5020006112
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Industriel router Teltonika RUT142 - WiFi 4, RS232, 2× RJ45 100 Mb/s, IP30
-11%659 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Industriel router Teltonika RUT142 - WiFi 4, RS232, 2× RJ45 100 Mb/s, IP30
-11%679 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika Networks RUT142 (EU) Ethernet router,
729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK458 kr458 krKøb
2Proshop DK461 kr500 krKøb
3Dustin DK561 kr647,25 krKøb
4Boligcenter DK659 kr659 krKøb
5Vivas DK679 kr758 krKøb
6Ultrashop729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n

PriceData har fulgt prisen på Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n i 146 dage. Laveste pris i perioden er 458 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 587 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 458 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Teltonika RUT142 - wireless router - Wi-Fi - DIN rail mountable - Wireless router N Standard - 802.11n de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026458 kr3 kr (1%)
21. maj 2026461 kr48 kr (9%)
20. maj 2026509 kr3 kr (1%)
17. maj 2026506 kr4 kr (1%)
16. maj 2026510 kr1 kr (0%)
15. maj 2026509 kr2 kr (0%)
12. maj 2026511 kr2 kr (0%)
8. maj 2026509 kr1 kr (0%)
7. maj 2026510 kr1 kr (0%)
6. maj 2026511 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret