Gå til hovedindhold

Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER,

TeltonikaBroer og routereEAN: 4779051840250
Pris fra 3.689 krtil 6.651 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.962 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.487 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER, og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3689 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Teltonika RUTX50 5G-router med modem
3.689 kr
Til butik
Teltonika RUTX50 5G-router med modem billede

Produktinformation

Teltonika RUTX50 kombinerer 5G-modem og WiFi 5 i én router til mobilt bredbånd og fastnet backup. Modellen er velegnet til autocamper, båd, sommerhus, camping og industrielle miljøer, hvor du vil holde udstyr og brugere online samme sted. Routere understøtter op til 3,3 Gb/s over 5G og op til 867 Mb/s trådløst, så flere brugere kan dele forbindelsen. Dual SIM-support med 2× Mini-SIM gør det muligt at bruge to mobilabonnementer i samme router. 5G-hastighed, WiFi 5 og strømforsyning Med en max 5G-hastighed på 3,3 Gb/s er routeren klar til krævende brug af mobilt bredbånd, fx når du arbejder online eller streamer flere videostrømme. WiFi 5 med op til 867 Mb/s fordeler forbindelsen trådløst til dine enheder uden at være bundet til kabler. Driftsspændingen på 9–50 V DC og et effektforbrug på 4–18 W gør det nemmere at integrere routeren i forskellige strømopsætninger. Porte, antenner og fysisk design De 5 netværksporte og 1× USB-A-port gør det nemt at tilslutte netværksudstyr og USB-tilbehør. Med 4× SMA-hun til 5G-antenner, 2× RP-SMA-hun til WiFi-antenner og 1× Digital IN/OUT kan du tilpasse installationen efter behov. Kabinettet i aluminium og plast måler 132×44×95 mm og vejer 553 g, og routeren kører RutOS – et OpenWRT-baseret Linux-operativsystem til detaljeret konfiguration. I pakken: Strømadapter, netværkskabel, 1× GNSS-antenne, 4× LTE-antenner, 2× WiFi-antenner, adapter-kit til SIM-kort.

Produktspecifikationer

Mærke: Teltonika
Kategori: 5G routere
Artikel nr.: RUTX50
EAN: 4779051840250
Varenr.: 65145
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Teltonika RUTX50 - Trådløs router - 5G
3.727 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teltonika RUTX50 Trådløs router
3.824 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Teltonika Rutx50 Industrial 5g Router
3.869 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Teltonika RUTX50 Trådløs router
4.499 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Teltonika RUTX50 5G/4G/3G-modem og WiFi-router
6.651 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER, koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER, koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK3.689 kr3.689 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.727 kr3.727 krKøb
3CompuMail DK3.824 kr3.824 krKøb
4Dustin DK3.869 kr3.955,25 krKøb
5Ultrashop4.499 kr4.499 krKøb
6Teknikproffset DK6.651 kr6.710 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER,

PriceData har fulgt prisen på Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER, i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.486 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 3.689 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.601 kr.

Den nuværende pris på 3.689 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER,. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Teltonika Networks RUTX50 INDUSTRIAL 5G ROUTER, de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.689 kr65 kr (2%)
25. maj 20263.624 kr41 kr (1%)
24. maj 20263.583 kr11 kr (0%)
23. maj 20263.594 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.595 kr64 kr (2%)
21. maj 20263.659 kr35 kr (1%)
18. maj 20263.624 kr24 kr (1%)
17. maj 20263.648 kr24 kr (1%)
6. maj 20263.624 kr4 kr (0%)
5. maj 20263.620 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret