Gå til hovedindhold

Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld

TefalStrygejernEAN: 3121040075203
Pris fra 2.310 krtil 3.627 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.317 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.291 kr 19. maj

Sammenlign priser på Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2310 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld
2.310 kr
Til butik
Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld billede

Produktinformation

Tefal IXEO Power QT2020E0 - Dampgeneratorstrygejern/stofdamper med automatisk afbrydelse - såleplade: rustfrit stål - 2170 W

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Artikel nr.: QT2020E0
EAN: 3121040075203
Varenr.: 999301329
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal QT2020, 1,1 L, Sort, Kobberfarve, 1,9 m, 1,7 m, Frankrig, 2170 W
2.355 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Damprenser/steamer til tøj - Tefal QT2020, 1,1 l, 2.170 W, sort/kobber
-4%2.499 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Damprenser/steamer til tøj - Tefal QT2020, 1,1 l, 2.170 W, sort/kobber billede

Produktinformation

Effektiv tøjsteamer til hverdag og festTefal QT2020 er en kraftig tøjsteamer, der gør det nemt at friske garderoben op uden strygebræt. Med en effekt på 2.170 W får du hurtig og jævn damp, der hjælper med at glatte folder og give tøjet et pænt udtryk. Den fristående konstruktion med justerbar plade gør den velegnet til alt fra skjorter til kjoler.Praktisk brug og fleksibilitetDen aftagelige vandtank på 1,1 l giver lange dampsessioner, og du kan vælge mellem 3 indstillinger for at tilpasse dampmængden. En ledningslængde på 1,9 m og en slange på 1,7 m giver god rækkevidde i hjemmet. Det elegante design i sort og kobber passer naturligt ind i moderne hjem.Effekt: 2.170 WVariabel damp: JaIndstillinger: 3Vandtank: 1,1 lLedningslængde: 1,9 mSlangelængde: 1,7 mFarve: Sort/kobberVægt: 15 kgMål (pakke): H 44,5 cm × B 39,5 cm × D 59,5 cmStiktype: Type C...

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygejern og Steamere
Vægt: 21.39g
EAN: 3121040075203
Varenr.: 1984377
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Damprenser/steamer til tøj - Tefal QT2020, 1,1 l, 2.170 W, sort/kobber
-4%2.519 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tefal IXEO Power Allt-i-ett strykjärn/textilångare, svart
2.754 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Tefal QT2020 IXEO Power Tøjdamper
2.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld
3.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Dampstation IXEO Power QT2020E0
3.627 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.310 kr2.310 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.355 kr2.355 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.758 krKøb
5Teknikproffset DK2.754 kr2.833 krKøb
6Kai Berntsen ApS2.999 kr2.999 krKøb
7Ultrashop3.199 kr3.199 krKøb
8Proshop DK3.627 kr3.627 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld

PriceData har fulgt prisen på Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld i 102 dage. Laveste pris i perioden er 2.291 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 2.867 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.414 kr.

Den nuværende pris på 2.310 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 73 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Tefal IXEO Power QT2020E0 Dampgeneratorstrygejern/stofdamper 2170W Sort Guld de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.310 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.309 kr12 kr (1%)
28. maj 20262.321 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.322 kr12 kr (1%)
26. maj 20262.334 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.345 kr45 kr (2%)
23. maj 20262.300 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.311 kr12 kr (1%)
21. maj 20262.323 kr32 kr (1%)
19. maj 20262.291 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret