Gå til hovedindhold

Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm

TefalLåg til skåleEAN: 3045386366545
Pris fra 743 krtil 1.499 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 756 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 743 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal Oleoclean Pro Fritureapparat 3.5liter Børstet rustfrit stål/blå
743 kr
Til butik
Tefal Oleoclean Pro Fritureapparat 3.5liter Børstet rustfrit stål/blå billede

Produktinformation

Tefal Oleoclean Pro FR804015 Inox & Design - Fritureapparat - 3.5 liter - børstet rustfrit stål/blå

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Artikel nr.: FR804015
EAN: 3045386366545
Varenr.: 995543118
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Oleoclean PRO Inox & Design
-12%749 kr
Før 850 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tefal Oleoclean PRO Inox & Design billede

Produktinformation

Oleoclean, en enestående og patenteret teknologi i hele verden. Denne frituregryde er enestående: Den filtrerer bogstavelig talt olien selv. Når du er færdig med at friturestege, skal du slukke for maskinen og sætte vælgeren på "automatisk filtrering". Når olien begynder at køle ned, føres den gennem en si, før den drænes ind i oliebeholderen forneden. På denne måde vil olien altid være ren og den kan bruges mange gange. Olien varer længere, eftersom den er filtreret efter hver stegning. Du kan nemt holde øje med stegningen. Nem rengøring takket være dele, der kan vaskes i opvaskemaskine.

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Friture
Artikel nr.: FR804015
EAN: 3045386366545
Varenr.: 2512502
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Tefal Oleoclean FR804 frituregryde
850 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tefal Frituregryde OleoClean Pro Digital 3,5L
-9%862 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Frituregryde Tefal Oleoclean Pro 3,5 l - børstet stål/blå
879 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Frituregryde Tefal Oleoclean Pro 3,5 l - børstet stål/blå
899 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm
918 kr
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tefal Oleoclean Pro FR804015 Friture - 3,5 L
993 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Tefal FR804015 Oleoclean Pro Friture
999 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Tefal Pro FT804015 - Grill- / friture
999,95 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Frituregryde Oleoclean Digital Timer 3,5L 2300W
1.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal Oleoclean Pro Fritureapparat 3.5liter Børstet rustfrit stål/blå
1.329 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tefal Oleoclean frituregryde digital timer Sølv-blå
-21%1.499 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK743 kr743 krKøb
2Proshop DK749 kr788 krKøb
3Komplett DK850 kr850 krKøb
4Teknikproffset DK862 kr931 krKøb
5Boligcenter DK879 kr879 krKøb
6Vivas DK899 kr968 krKøb
7CS MEGASTORE DK918 kr957 krKøb
8HvidevareShoppen.dk993 kr993 krKøb
9Kai Berntsen ApS999 kr999 krKøb
10Homeshop DK999,95 kr999,95 krKøb
11Estore DK1.219 kr1.219 krKøb
12Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
13KitchenTime DK1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm

PriceData har fulgt prisen på Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm i 184 dage. Laveste pris i perioden er 698 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 844 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 748 kr.

Den nuværende pris på 743 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Tefal FR 8040 - deep fryer - Oleoclean Pro Inox & Design, 3,5 L, 1,2 kg, Black / Stainless Steel, 2300 W, 348 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026743 kr6 kr (1%)
23. maj 2026749 kr95 kr (11%)
14. maj 2026844 kr29 kr (4%)
13. maj 2026815 kr29 kr (3%)
6. maj 2026844 kr80 kr (10%)
3. maj 2026764 kr78 kr (9%)
2. maj 2026842 kr2 kr (0%)
21. apr. 2026844 kr91 kr (12%)
2. apr. 2026753 kr4 kr (1%)
29. mar. 2026749 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret