Gå til hovedindhold

Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid

TefalEAN: 3121040079089
Pris fra 647 krtil 829 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 647 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal Express Essential SV6116E0 Dampstrygejern Blå Hvid
647 kr
Til butik
Tefal Express Essential SV6116E0 Dampstrygejern Blå Hvid billede

Produktinformation

Tefal Express Essential SV6116E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Xpress Glide

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Artikel nr.: SV6116E0
EAN: 3121040079089
Varenr.: 999165108
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Dampstrygejern Express Essential
647 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dampstation Tefal Express Essential SV6116 - 2.200 W, 1,4 l, blå/hvid
719 kr
Til butik
Dampstation Tefal Express Essential SV6116 - 2.200 W, 1,4 l, blå/hvid billede

Produktinformation

Fordele ved dampstation til tøjplejeFå glatte resultater i hverdagen med Tefal Express Essential SV6116. Dampstationen leverer kraftig og jævn damp, så folder og krøller hurtigt forsvinder på alt fra skjorter til sengetøj. Den opvarmer på kun 2 minutter og har en generøs vandtank på 1,4 l, så du kan stryge længere ad gangen uden afbrydelser. Til hurtige opfriskninger kan du bruge lodret damp direkte på hængende tøj eller gardiner.Nem og praktisk strygningMed op til 5,3 bar tryk og en kontinuerlig dampydelse på 120 g/min får du effektiv dampgennemtrængning, mens en kraftig dampskudsfunktion på 270 g/min hjælper mod genstridige folder. Funktionen med kontinuerlig påfyldning gør det muligt at fylde vand på undervejs. Strygesålen har præcisionstips og er ridsefast (3/5), og anti-dryp samt automatisk afkalkning hjælper med pæne resultater og nem vedligeholdelse. ECO-tilstand giver mulighed for mere økonomisk brug, og auto-sluk øger sikkerheden.Effekt: 2.200 WMaks. dampryk/tryk: 5,3 barKontinuerlig damp: 120 g/minDampskud: 270 g/minVandtank: 1,4 l (ikke aftagelig)Opvarmningstid: 2 minLodret damp: JaAnti-dryp og automatisk afkalkning: JaAuto-sluk: JaLedningslængde/slange: 1,6 m, lednings- og slangeopbevaring: JaVægt (jern): 1,3 kgMål (B × H): 17,9 × 25,6 cmPakkemål (B × H × D): 21,2 × 29,2 × 39,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygejern og Steamere
Vægt: 5.01g
EAN: 3121040079089
Varenr.: 2004334
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dampstation Tefal Express Essential SV6116 - 2.200 W, 1,4 l, blå/hvid
739 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid
828 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal Express Essential SV6116E0 Dampstrygejern Blå Hvid
829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK647 kr647 krKøb
2Proshop DK647 kr686 krKøb
3Boligcenter DK719 kr719 krKøb
4Vivas DK739 kr818 krKøb
5CS MEGASTORE DK828 kr867 krKøb
6Ultrashop829 kr829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid

PriceData har fulgt prisen på Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 572 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 792 kr.

Den nuværende pris på 647 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Tefal Express Essential SV6116, 2200 W, 110 g/min, 5 bar, 1,4 L, 260 g/min, Blå, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026647 kr12 kr (2%)
25. maj 2026659 kr2 kr (0%)
9. maj 2026661 kr60 kr (8%)
8. maj 2026721 kr6 kr (1%)
7. maj 2026727 kr13 kr (2%)
6. maj 2026714 kr6 kr (1%)
5. maj 2026720 kr1 kr (0%)
3. maj 2026721 kr6 kr (1%)
1. maj 2026727 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026728 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret