Gå til hovedindhold

Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042

TecnosealLegetøjEAN: 5707400249613
Pris fra 170 krtil 219 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 49 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 170 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983)
-22%170 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) billede

Produktinformation

2-delt zinkanode til saildrive Tecnoseal 2-delt zinkanode monteres som kraveanode rundt om gearhuset på Volvo Penta 120-serie saildrive og beskytter aluminium og metal mod galvanisk korrosion i saltvand. Den todelte konstruktion gør det muligt at skifte a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tecnoseal
Kategori: Volvo
EAN: 5707400249613
Varenr.: 53936079667529
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tecnoseal Zinkring 2-delt til Volvo 120s, 27mm, Ø:122mm
182 kr
Til butik
Tecnoseal Zinkring 2-delt til Volvo 120s, 27mm, Ø:122mm billede

Produktinformation

Volvo 2 delt sejldrev passer til serie 120s driveOrg. Nr. 876286 + 851983Bliver leveret af Europas største zink leverandør, Tecnoseal fra Italien.Brand: TecnosealHulafstand: 63 mmHøjde: 27 mmØ: 122.0 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Tecnoseal
Kategori: Anoder og zink til Volvomotorer
Artikel nr.: 00706-1
EAN: 5707400249613
Varenr.: 202207
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042
219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1RenBåd.dk170 kr170 krKøb
2Watski DK182 kr182 krKøb
3Anyparts219 kr219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042

PriceData har fulgt prisen på Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 210 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 186 kr.

Den nuværende pris på 170 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Tecnoseal Zinkring 2-delt til volvo 120s (876286/851983) - 1141042 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026170 kr5 kr (3%)
26. maj 2026175 kr5 kr (3%)
22. maj 2026180 kr6 kr (3%)
17. maj 2026174 kr5 kr (3%)
16. maj 2026179 kr6 kr (3%)
12. maj 2026185 kr25 kr (12%)
11. maj 2026210 kr25 kr (14%)
4. maj 2026185 kr25 kr (12%)
3. maj 2026210 kr25 kr (14%)
16. apr. 2026185 kr25 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret