Gå til hovedindhold

Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system

TechnaxxElektronikEAN: 4260358125817
Pris fra 179 krtil 339 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Rubicson nødradio med håndsving - 2.000 mAh - Sort
179 kr
Til butik
Rubicson nødradio med håndsving - 2.000 mAh - Sort billede

Produktinformation

Når strømmen går, eller du er langt fra en stikkontakt, er en nødradio med håndsving en praktisk sikkerhed. Denne Rubicson FM-radio er velegnet til nødsituationer, camping, udendørs brug og strømafbrydelser – så du kan følge med i FM-radioen og have lys og strøm samlet ét sted. Som FM-radio med dynamo-ladning og Micro-USB kan du oplade manuelt via håndsving eller fra en USB-strømkilde. Det indbyggede 2000 mAh batteri fungerer også som powerbank, så radioen kan give ekstra strøm til fx mobiltelefoner via USB-porten. Radio, lys og strøm i én enhed FM-radiofunktionen giver dig adgang til udsendelser og opdateringer, også når andre enheder er løbet tør for strøm. Den indbyggede LED-lommelygte giver dig samtidig en enkel lyskilde ved hånden – praktisk i mørke omgivelser eller ved strømafbrydelser. Fleksibel opladning og enkel betjening Dynamo-ladning og Micro-USB betyder, at du kan oplade ved at dreje håndsvinget eller via et USB-kabel. Automatisk og manuel kanalsøgning hjælper dig med hurtigt at finde og gemme de ønskede FM-stationer. Kompakt format til tasken eller rygsækken Med en vægt på 300 g og dimensioner på 128×60×45 mm fylder radioen begrænset i oppakningen. Den sorte model er nem at have liggende klar derhjemme eller med i rygsækken på campingturen. I pakken: Rubicson nødradio med håndsving.

Produktspecifikationer

Mærke: Rubicson
Kategori: FM-radio
Artikel nr.: 33561
EAN: 4260358125817
Varenr.: 33561
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TECHNAXX TX-238 - Emergency Radio - AM/FM - Mono
189 kr
Til butik
TECHNAXX TX-238 - Emergency Radio - AM/FM - Mono billede

Produktinformation

Technaxx Håndsving og Solradio TX-238 - Din pålidelige følgesvend til nød- og udendørsbrug Technaxx Håndsving og Solradio TX-238 er en multifunktionel enhed, der kombinerer en AM/FM-radio, en kraftig LED-lygte og en nødstrømkilde i ét kompakt design. Ideel til camping, udendørsaktiviteter, eller som en pålidelig backup i nødsituationer, sikrer denne radio, at du aldrig løber tør for strøm eller lys, selv når du er langt fra stikkontakten. Med sin håndsving- og solopladningsfunktion kan radioen nemt genoplades, uanset hvor du er. Dette gør den til et perfekt værktøj til friluftsliv, nødsituationer eller som en del af din kriseberedskabspakke.

Produktspecifikationer

Mærke: TECHNAXX
Kategori: DAB netvaerks og clockradio
Artikel nr.: 5056
EAN: 4260358125817
Varenr.: 3315407
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system
195 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Technaxx Radio med håndsving og solceller - TX-238
237 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Technaxx TX-238 Privat radio Sort
245 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Technaxx TX-238 Privat radio Sort
339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK179 kr179 krKøb
2Proshop DK189 kr228 krKøb
3CS MEGASTORE DK195 kr234 krKøb
4Teknikproffset DK237 kr286 krKøb
5CompuMail DK245 kr245 krKøb
6Ultrashop339 kr339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system

PriceData har fulgt prisen på Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system i 180 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 218 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Technaxx TX-238 - Privat radio - intet operativt system de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 2026179 kr10 kr (5%)
23. apr. 2026189 kr9 kr (5%)
19. apr. 2026198 kr1 kr (1%)
16. apr. 2026199 kr20 kr (11%)
10. mar. 2026179 kr30 kr (20%)
25. feb. 2026149 kr39 kr (21%)
21. feb. 2026188 kr1 kr (1%)
20. feb. 2026189 kr36 kr (16%)
18. feb. 2026225 kr1 kr (0%)
12. feb. 2026224 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret