Gå til hovedindhold

TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal

TCLTvEAN: 5901292526726
Pris fra 3.468 krtil 9.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 6.522 kr (65% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.199 kr 5. maj

Sammenlign priser på TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3468 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TCL T8C Series 55T8C 55" 4K UHD (2160p) Smart TV
3.468 kr
Til butik
TCL T8C Series 55T8C 55" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

TCL 55T8C - 55" Diagonal klasse (54.5" til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 55T8C
EAN: 5901292526726
Varenr.: 1003109392
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal
3.479 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55T8C T8C Series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - QLED - 4K
3.678 kr
Til butik
TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55T8C T8C Series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - QLED - 4K billede

Produktinformation

LED-bagbelyst LCD TV leverer 55"-klasse QLED 4K UHD-billede med HDR-understøttelse og Google TV-smartfunktioner. TCL 55T8C kombinerer Quantum Dot-farvegengivelse med et slankt unibody-design samt indbygget Chromecast og bred tilslutning, så film, spil og streaming samles i ét enkelt setup. 4K UHD (3840 x 2160) opløsning med HDR10+, Dolby Vision og HLG Google TV-platform med Android TV 12 og adgang til Google Play ONKYO 2.1-kanals højttalersystem med 35 W udgangseffekt, Dolby Atmos og DTS Virtual:X 4 HDMI-porte samt USB, Wi‑Fi og LAN til fleksible enhedstilslutninger Variable Refresh Rate (VRR), Auto Game Mode og Auto Low Latency Mode (ALLM) Streaming-understøttelse inkl. Netflix, YouTube, Prime Video, Apple TV+ og HbbTV Nyd detaljerede 4K-billeder og rumfyldende lyd med jævn ydeevne på tværs af streaming, TV og gaming.

Produktspecifikationer

Mærke: TCL
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 55T8C
EAN: 5901292526726
Varenr.: 3436931
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K Smart TV TCL 55" T8C QLED med Google TV - børstet metal
-13%3.899 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K Smart TV TCL 55" T8C QLED med Google TV - børstet metal
-13%3.919 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TCL T8C Series 55T8C 55 4K UHD (2160p) Smart TV
4.299 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TCL 55" T8C 4K QLED Google TV (2025)
9.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.468 kr3.468 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.479 kr3.678 krKøb
3Proshop DK3.678 kr3.678 krKøb
4Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
5Vivas DK3.919 kr3.969 krKøb
6Ultrashop4.299 kr4.299 krKøb
7Komplett DK9.990 kr9.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal

PriceData har fulgt prisen på TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal i 183 dage. Laveste pris i perioden er 3.199 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 9.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.848 kr.

Den nuværende pris på 3.468 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for TCL 55T8C - 55 Diagonal klasse (54.5 til at se) - T8C Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot - børstet metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.468 kr169 kr (5%)
22. maj 20263.299 kr169 kr (5%)
20. maj 20263.468 kr11 kr (0%)
19. maj 20263.479 kr160 kr (4%)
16. maj 20263.639 kr440 kr (14%)
5. maj 20263.199 kr230 kr (7%)
25. apr. 20263.429 kr71 kr (2%)
22. apr. 20263.500 kr60 kr (2%)
21. apr. 20263.440 kr71 kr (2%)
20. apr. 20263.511 kr26 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret