Gå til hovedindhold

TCL Corporation TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K

TCL CorporationEAN: 5901292527815
Pris fra 2.798 krtil 3.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 551 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.399 kr 20. maj

Sammenlign priser på TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2798 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TCL P69K series 55P69K 55" 4K UHD (2160p) Smart TV
2.798 kr
Til butik
TCL P69K series 55P69K 55" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

TCL 55P69K - 55" Diagonal klasse (54.5" til at se) - P69K series LED-bagbelyst LCD TV - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - børstet metal

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 55P69K
EAN: 5901292527815
Varenr.: 1003778756
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K
2.809 kr
Til butik
TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K billede

Produktinformation

Fladskærms LED-bagbelyst LCD Smart TV leverer 55"-klasse 4K UHD-billede med HDR-understøttelse, Google TV-streaming og Dolby Atmos- og DTS:X-lyd. TCL 55P69K P69K series kombinerer et kantløst børstet metaldesign med 3840 x 2160 opløsning, Motion Clarity og AiPQ-motoren for jævn og farvekorrekt visning, samt indbygget Wi‑Fi, Google Assistant og populære streamingapps til enkel underholdning i hverdagen. 4K UHD (2160p) opløsning med understøttelse af HDR10, HDR10+ og HLG10 Google TV-platform med Android TV 12 og adgang til Google Play MEMC, Motion Clarity og AiPQ-motor billedforbedringer Dolby Atmos og DTS:X med understøttelse af ARC og eARC Wi-Fi, LAN og Bluetooth 5.2-forbindelse 3 x HDMI og USB-tilslutning samt Miracast og DLNA-mediedeling Nyd jævn streaming, fleksibel tilslutning og medrivende lyd i en moderne stue-TV-opsætning.

Produktspecifikationer

Mærke: TCL
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 55P69K
EAN: 5901292527815
Varenr.: 3445528
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K TV TCL 55P69K 55" Google TV - børstet metal
-3%2.999 kr
Før 3.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K TV TCL 55P69K 55" Google TV - børstet metal billede

Produktinformation

TCL 55P69K - 55" Diagonal klasse (54.5" til at se) - P69K series LED-bagbelyst LCD TV - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - børstet metalGenereltBilledforbedringer: MEMCAiPQ-motorMotion ClarityBredde: 122.6 cmDesign: Kantløst designDiagonal klasse: 55"Diagonal størrelse: 54.5"Dimensioner: Uden standerDybde: 7.2 cmEnergiklasse: Klasse EEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2304560Fås i farverne: Børstet metalHDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR10+HLG10HDR-kapabel: JaHDR-teknologi: Hybrid Log-Gamma (HLG)Højde: 71.1 cmInternationale pakker: EuropaModelår: 2025Operativsystem: Android TV 12Platform: Google TVProdukttype: LED-bagbelyst LCD TV - Smart TVSerie: P69K seriesStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 90 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 61 kWh/1000 tTV Tuner Presence: JaVægt: 9 kgVideo Grænseflade: Komposit, HDMIBilledskærmBilledformatforhold: 16:9Display Format: 4K UHD (2160p)Egenskaber: Eye CareHDMI hurtig switch<...

Produktspecifikationer

Kategori: TV
Vægt: 12g
EAN: 5901292527815
Varenr.: 1989997
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K TV TCL 55P69K 55" Google TV - børstet metal
-3%3.019 kr
Før 3.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TCL P69K series 55P69K 55 4K UHD (2160p) Smart TV
3.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.798 kr2.798 krKøb
2Proshop DK2.809 kr2.809 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.418 krKøb
5Ultrashop3.349 kr3.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K

PriceData har fulgt prisen på TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.235 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 3.349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.692 kr.

Den nuværende pris på 2.798 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for TCL 55" Fladskærms TV LED 4K 55P69K P69K series - 55" Class (54.5" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.798 kr144 kr (5%)
22. maj 20262.654 kr235 kr (10%)
21. maj 20262.419 kr20 kr (1%)
20. maj 20262.399 kr399 kr (14%)
19. maj 20262.798 kr11 kr (0%)
17. maj 20262.809 kr178 kr (7%)
16. maj 20262.631 kr212 kr (9%)
15. maj 20262.419 kr20 kr (1%)
14. maj 20262.399 kr150 kr (6%)
12. maj 20262.549 kr150 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret