Gå til hovedindhold

Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål

TaurusSaftpressereEAN: 8414234242570
Pris fra 472 krtil 589 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 117 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 382 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 472 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Taurus Køkkenmaskine Easy Press 600
472 kr
Til butik
Taurus Køkkenmaskine Easy Press 600 billede

Produktinformation

Taurus Easy Press 600 Frugtpresser 600 W Sort, Brun

Produktspecifikationer

Mærke: Taurus
Kategori: Koekkenmaskiner Foodprocessor
Artikel nr.: 924257000
EAN: 8414234242570
Varenr.: 3229902
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål
511 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Taurus Citruspresser 600W 0,65L Sort
-17%537 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Taurus Citruspresser 600W 0,65L Sort billede

Produktinformation

Citrus Juicer Easy Press 600 laver juice af alle typer citrusfrugter. Den har en stærk 600W motor, trykhåndtag med gummigreb og alle dele er helt aftagelige og tåler opvaskemaskine for nem rengøring. Professionel 600 W AC motor, Juicerhåndtag med gummigreb, Rustfrit stålhus, filter og tud, Kapacitet: 0,65L, Få en god start på morgenen med frisklavet, vitaminfyldt citrusjuice, lavet med alle slags citrusfrugter i Easy Press 600 elektriske juicer fra Taurus. Den kommer med to forskellige størrelser kegler, så citruspresseren kan presse alle størrelser appelsiner, citroner, lime eller grapefrugter. Derudover har den et rustfrit stålfilter for at give dig de allerbedste resultater. Praktisk saftpresser, og alle dele er fuldt aftagelige og tåler opvaskemaskine for nem rengøring.

Produktspecifikationer

Mærke: TAURUS
Kategori: Juicepresser
EAN: 8414234242570
Varenr.: C25776
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Juicemaskine centrifugal - Taurus Easy Press 600, 600 W, sort/bronze
569 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Juicemaskine centrifugal - Taurus Easy Press 600, 600 W, sort/bronze
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK472 kr511 krKøb
2CS MEGASTORE DK511 kr550 krKøb
3Teknikproffset DK537 kr596 krKøb
4Boligcenter DK569 kr569 krKøb
5Vivas DK589 kr668 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 382 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 510 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 471 kr.

Den nuværende pris på 472 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Taurus Easy Press 600, Frugtpresser, Sort, Brun, Sort, Brun, 0,65 L, 1 stk, Rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026472 kr4 kr (1%)
12. maj 2026468 kr1 kr (0%)
6. maj 2026469 kr5 kr (1%)
5. maj 2026474 kr9 kr (2%)
2. maj 2026465 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026466 kr7 kr (2%)
22. apr. 2026459 kr9 kr (2%)
21. apr. 2026468 kr9 kr (2%)
18. apr. 2026459 kr29 kr (7%)
17. apr. 2026430 kr37 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret