Gå til hovedindhold

Design for the people Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm

Design for the peopleLamperEAN: 5704924014581
Pris fra 1.979 krtil 2.059 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (4% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.823 kr 18. maj

Sammenlign priser på Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1979 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Takai Marble bordlampe, beige
-32%1.979 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Takai Marble bordlampe, beige billede

Produktinformation

Design for the people Takai Marble bordlampe, beige - Studio Mavro//Lefèvre by Sofie Lefèvre Takai Marble bordlampen har unikke former, der består af den brune marmorbase og en skærm lavet af hørlinned. Sammenspillet mellem den brune marmorbase, brunere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
EAN: 5704924014581
Varenr.: 2320445018
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dftp Takai bordlampe, marmor
1.979 kr
Til butik
Dftp Takai bordlampe, marmor billede

Produktinformation

Luksuriøs Takai bordlampe med marmor og tekstilskærm Takai bordlampen er skabt til dig, der ønsker et varmt og personligt udtryk i hjemmet. Lampen forener brun marmor, beige tekstil og bruneret messing i et design, der balancerer det rå og det bløde - i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: beige
Størrelse: H55 x W30 x D30 cm
EAN: 5704924014581
Varenr.: 4244014586
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm
-29%2.059 kr
Før 2.900 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm billede

Produktinformation

Takai Bordlampe Beige er en hyggelig og samtidig stilorienteret lampemodel, der er perfekt til at skabe en afslappet stemning i rummet med sin behagelige belysning. Lampen er en del af Takai-serien, der består af en bordlampe, en væglampe og en pendel. Bordlampen er forsynet med en marmorfod med individuelle åretegninger på overfladen, som skaber et individuelt look, samtidig med at den fornemme natursten automatisk gør lampens design eksklusivt. Alle lamperne i Takai-serien har den samme karakteristiske dobbeltskærm af hvidt tekstil. Stoffet er af hør og forholdsvis tætvævet, så lyset trænger ud i et blødt og blændfrit skær, der spreder sig ensartet ud i rummet. Det enkle design og den hyggelige belysning gør lamperne i Takai-serien nemme at kombinere, hvis man ønsker et sammenhængende belysningskoncept i hjemmet. Lampen kan også sagtens integreres i restaurant- eller hotelområder.

Produktspecifikationer

Kategori: Bordlamper
Materiale: Sten
Artikel nr.: 2320445018
EAN: 5704924014581
Varenr.: 10018977

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.979 kr1.979 krKøb
2LampeGuru.dk1.979 kr1.979 krKøb
3Lampemesteren DK2.059 kr2.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.700 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 2.169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.901 kr.

Den nuværende pris på 1.979 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Takai Bordlampe Beige DFTP by Nordlux - Soveværelse - Design - Sten - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.979 kr20 kr (1%)
23. maj 20261.999 kr176 kr (10%)
18. maj 20261.823 kr156 kr (8%)
16. maj 20261.979 kr156 kr (9%)
15. maj 20261.823 kr120 kr (6%)
13. maj 20261.943 kr120 kr (7%)
11. maj 20261.823 kr120 kr (6%)
1. maj 20261.943 kr116 kr (6%)
13. mar. 20262.059 kr116 kr (6%)
12. mar. 20261.943 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret