Gå til hovedindhold

IMI Hydronic TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser

IMI HydronicEludstyrEAN: 4024052932610
Pris fra 178 krtil 211,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 33,25 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 178 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Eclipse F radiatorventil 3/8", ligeløbende
178 kr
Til butik
IMI TA Eclipse F radiatorventil 3/8", ligeløbende billede

Produktinformation

IMI TA Eclipse F 3/8" Lige har samme byggemål som Danfoss RA-DV 3/8". Den termostatstyrede radiatorventil Eclipse har en unik, integreret flowbegrænser, som eliminerer for høje flow. Det ønskede flow kan indstilles direkte på ventilen ved drejni

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Størrelse: 3/8"
EAN: 4024052932610
Varenr.: 403325103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP 34620-1000 Datakabel UNITRONIC LIYCY 20 x 0.50 mm² Grå 1000 m
195 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA Eclipse F radiatorventil DN10 lige dynamisk
195 kr
Til butik
IMI Hydronic TA Eclipse F radiatorventil DN10 lige dynamisk billede

Produktinformation

Eclipse F DN10 Lige har samme byggemål som Danfoss RA-DV DN10 Lige. Den termostatstyrede radiatorventil Eclipse har en unik, integreret flowbegrænser, som eliminerer for høje flow. Det ønskede flow kan indstilles direkte på ventilen ved drejning. Det indstillede flow vil ikke blive overskredet, når belastningen på anlægget ændrer sig, som følge af at andre ventiler lukker eller ved opstart efter natsænkning. Ventilen regulerer flow uafhængigt af differenstrykket. Derfor kræves der ingen komplicerede beregninger for at bestemme indstillingerne.

Produktspecifikationer

Mærke: IMI Hydronic
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 3462-01.000
EAN: 4024052932610
Varenr.: 2949849
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Eclipse radiatorventil 2-strengs 3/8´´ DN10 Lige. Dynamisk
197 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Eclipse F 3/8" Ll Dynamisk Ventil
205,41 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Eclipse F radiatorventil 3/8", ligeløbende
209 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Eclipse f 3/8" ll dynamisk ventil
211,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK178 kr178 krKøb
2CS MEGASTORE DK195 kr234 krKøb
3Proshop DK195 kr234 krKøb
4Elvvs.dk197 kr197 krKøb
5Billigelogvvs.dk205,41 kr205,41 krKøb
6CompletVVS209 kr209 krKøb
7MaintainIt211,25 kr211,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser

PriceData har fulgt prisen på TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser i 182 dage. Laveste pris i perioden er 166 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 193 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 181 kr.

Den nuværende pris på 178 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for TA IMI Eclipse F 3/8 ligeløbende dynamisk radiatorventil med forskruning samt integreret flowbegrænser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026178 kr15 kr (8%)
16. maj 2026193 kr15 kr (8%)
15. feb. 2026178 kr11 kr (6%)
13. jan. 2026189 kr10 kr (6%)
7. jan. 2026179 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret