Gå til hovedindhold

IMI Hydronic TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling

IMI HydronicEludstyrEAN: 4024052922918
Pris fra 178 krtil 229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 159 kr 30. maj

Sammenlign priser på TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 178 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA Calypso Exact radiatorventil DN15 vinkel 2-streng
178 kr
Til butik
IMI Hydronic TA Calypso Exact radiatorventil DN15 vinkel 2-streng billede

Produktinformation

Calypso Exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med normal til høj temperatur afkøling. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til deres varmebehov. Ventilen har et stor flowområde og er kendetegnet ved et lavt lydniveau og meget lave flowtolerancer.

Produktspecifikationer

Mærke: IMI Hydronic
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 3451-02.000
EAN: 4024052922918
Varenr.: 2898625
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Calypso Exact radiatorventil 1/2" (til 2-strengsanlæg)
178 kr
Til butik
IMI Calypso Exact radiatorventil 1/2" (til 2-strengsanlæg) billede

Produktinformation

Fleksibel og robust termostatstyret radiatorventil med forindstilling. TA Calypso Exact anvendes hovedsageligt på radiatorer i to-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Trinløs forindstilling der sikrer nøjagtig indregule...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
EAN: 4024052922918
Varenr.: 403331104
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 1/2´´ DN15 Vinkel
180 kr
Til butik
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 1/2´´ DN15 Vinkel billede

Produktinformation

Calypso Exact termostatventil anvendes i to-strengs varmeanlæg med normal til høj temperatur afkøling. Den integrerede trinløse forindstilling muliggør nøjagtigt hydraulisk balancering med det formål at give alle varmeforbrugere varmt vand i forhold til d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ta
Kategori: Produkter UG 2
EAN: 4024052922918
Varenr.: 2618544
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling
185 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
IMI TA Calypso Exact radiatorventil 1/2'' DN15 Vinkel
212,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI Calypso Exact radiatorventil 1/2" (til 2-strengsanlæg)
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK178 kr217 krKøb
2LavprisVVS178 kr178 krKøb
3Elvvs.dk180 kr180 krKøb
4CS MEGASTORE DK185 kr224 krKøb
5vvsfittings.dk212,5 kr212,5 krKøb
6BilligVVS DK229 kr229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling

PriceData har fulgt prisen på TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling i 182 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 178 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 163 kr.

Den nuværende pris på 178 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for TA Calypso Exact 1/2 vinkelløbende radiatorventil til to-strengs anlæg med normal til høj temperator afkøling de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026178 kr15 kr (9%)
1. jun. 2026163 kr4 kr (3%)
30. maj 2026159 kr2 kr (1%)
26. maj 2026161 kr2 kr (1%)
24. maj 2026163 kr2 kr (1%)
17. maj 2026161 kr2 kr (1%)
16. maj 2026163 kr2 kr (1%)
12. maj 2026161 kr2 kr (1%)
11. maj 2026163 kr2 kr (1%)
18. apr. 2026161 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret