Gå til hovedindhold

Boligcenter Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun

BoligcenterSengetæpperEAN: 8721158279569
Pris fra 389 krtil 410 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 21 kr (5% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 368 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 389 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun
-36%389 kr
Før 607 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun billede

Produktinformation

Denne luksuriøse quiltede dyne er et mesterværk til din soveværelsesindretning, ideel til at holde dig varm om forår og efterår. Den er lavet med 100% bomuldsbetræk og en blød dunfyldning, der kombinerer stil og komfort. Dens rektangulære form og quiltede design tilføjer elegance og henvender sig til dem, der søger både funktionalitet og æstetisk appel, mens dens tekstur inviterer dig til at give ind til ro. Premium Bomuldsbetræk Kernen i komfort, dette dynebetræk er lavet af høj kvalitet 100% bomuld, hvilket sikrer en blød berøring mod huden, mens det excellerer i åndbarhed. Bomuld modstår ikke kun fnug, men tillader også naturlig temperaturregulering, så du holder dig kølig, når det er varmt, og kan putte dig, når kulden sætter ind. Dun og Fjer Fyld Kombinationen af det fineste dun og fjer giver en ideel blanding, der tilbyder uovertruffen varme og en støttende struktur. Med 30% dun til supreme fylde og 70% fjer til at give fasthed, svøber den dig ind i luksuriøs komfort og sikrer en genoprettende søvnoplevelse. Quiltet Boks-Syningsdesign Den inspirerende boks-syning sikrer, at fyldet forbliver jævnt fordelt, hvilket forhindrer kolde pletter og opretholder konsistens og fyldighed ved hver brug. Dette design forankrer fyldet effektivt, forbedrer dynernes holdbarhed og bevarer deres fylde længere uden at flytte rundt.Forår/Efterår Egnet Specifikt designet til at imødekomme overgangssæsoner, viser denne dyne sig at være pålidelig fra kølige forårsmorgener til milde efterårsaftener. Dens fyldvægt på 250 gsm er omhyggeligt valgt til at passe til skiftende temperaturer og sikrer et hyggeligt, men ikke kvælende sovemiljø.Besværlighedspleje At vedligeholde dyne er simpelt takket være dens holdbare natur; den kan maskinvaskes ved 40°C, hvilket sikrer et hygiejnisk miljø. For at maksimere fylden, tørretumbling med nogle tørrebolde og fold den straks ud, når den er tør. Farve: ...

Produktspecifikationer

Kategori: Sengetæpper
Vægt: 1.91g
EAN: 8721158279569
Varenr.: 1705439
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Dyne Hvid 155 x 200 cm Fjer
406 kr
Til butik
Dyne Hvid 155 x 200 cm Fjer billede

Produktinformation

Denne dyne med dun har både stil og funktionalitet, perfekt til det moderne soveværelse. Det enkle, hvide design med kasse-syning giver et pænt look, som passer til enhver indretning. Den luksuriøse bomuld og fyldet af fjer og dun skaber et hyggeligt sted...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Quilttæpper & sengetæpper
EAN: 8721158279569
Varenr.: 9994463969609
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun
-35%410 kr
Før 627 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun billede

Produktinformation

Denne luksuriøse quiltede dyne er et mesterværk til din soveværelsesindretning, ideel til at holde dig varm om forår og efterår. Den er lavet med 100% bomuldsbetræk og en blød dunfyldning, der kombinerer stil og komfort. Dens rektangulære form og quiltede design tilføjer elegance og henvender sig til dem, der søger både funktionalitet og æstetisk appel, mens dens tekstur inviterer dig til at give ind til ro. Premium Bomuldsbetræk Kernen i komfort, dette dynebetræk er lavet af høj kvalitet 100% bomuld, hvilket sikrer en blød berøring mod huden, mens det excellerer i åndbarhed. Bomuld modstår ikke kun fnug, men tillader også naturlig temperaturregulering, så du holder dig kølig, når det er varmt, og kan putte dig, når kulden sætter ind. Dun og Fjer Fyld Kombinationen af det fineste dun og fjer giver en ideel blanding, der tilbyder uovertruffen varme og en støttende struktur. Med 30% dun til supreme fylde og 70% fjer til at give fasthed, svøber den dig ind i luksuriøs komfort og sikrer en genoprettende søvnoplevelse. Quiltet Boks-Syningsdesign Den inspirerende boks-syning sikrer, at fyldet forbliver jævnt fordelt, hvilket forhindrer kolde pletter og opretholder konsistens og fyldighed ved hver brug. Dette design forankrer fyldet effektivt, forbedrer dynernes holdbarhed og bevarer deres fylde længere uden at flytte rundt.Forår/Efterår Egnet Specifikt designet til at imødekomme overgangssæsoner, viser denne dyne sig at være pålidelig fra kølige forårsmorgener til milde efterårsaftener. Dens fyldvægt på 250 gsm er omhyggeligt valgt til at passe til skiftende temperaturer og sikrer et hyggeligt, men ikke kvælende sovemiljø.Besværlighedspleje At vedligeholde dyne er simpelt takket være dens holdbare natur; den kan maskinvaskes ved 40°C, hvilket sikrer et hygiejnisk miljø. For at maksimere fylden, tørretumbling med nogle tørrebolde og fold den straks ud, når den er tør. Farve: HvidMateriale: DunSamlede dimensioner: 155 x 200 CM (W x L)Vægt: 1.7 kgIndendørs / udendørs: Kun indendørsLeveringsindhold:1x dyneAntal varer: 1...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Sengetæpper
Størrelse: 155 x 200 cm
Vægt: 1.91g
EAN: 8721158279569
Varenr.: 1705439
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun
-35%410 kr
Før 627 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK389 kr389 krKøb
2DesignShoppen406 kr406 krKøb
3Livera DK410 kr479 krKøb
4Vivas DK410 kr479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun

PriceData har fulgt prisen på Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun i 176 dage. Laveste pris i perioden er 335 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 399 kr.

Den nuværende pris på 389 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Tæpper & dyner Hvid 155 x 200 cm Dun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026389 kr19 kr (5%)
18. maj 2026370 kr9 kr (2%)
17. maj 2026379 kr9 kr (2%)
24. apr. 2026370 kr119 kr (24%)
12. mar. 2026489 kr101 kr (26%)
9. mar. 2026388 kr101 kr (21%)
8. mar. 2026489 kr101 kr (26%)
7. mar. 2026388 kr20 kr (5%)
6. mar. 2026368 kr121 kr (25%)
5. mar. 2026489 kr121 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret