Gå til hovedindhold

SIM Sensitive System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml

SIM SensitiveShampooEAN: 6417150024475
Pris fra 136 krtil 399 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 263 kr (66% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 116,89 kr 5. mar.

Sammenlign priser på System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 136 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml
-42%136 kr
Før 235 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml billede

Produktinformation

Balancing Shampoo 2 er en eksklusiv og nærende shampoo, som er særligt udviklet til farvet og tørt hår. Denne shampoo er med til at genoprette fugtbalancen i en irriteret hovedbund, samt gøre dit hår **blødere og mere medgørligt.** Shampooen **forebygger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: System 4
Kategori: Shampoo & Conditioner
EAN: 6417150024475
Varenr.: 61629
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
System 4 Climbazole 2 Balancing Shampoo 500 ml
141 kr
Til butik
System 4 Climbazole 2 Balancing Shampoo 500 ml billede

Produktinformation

⭐ Effektiv mod skæl · Balancerer fedtet hovedbund · Skånsom daglig rens Har du tendens til skæl, fedtet hovedbund og kløe, er denne balancerende shampoo et målrettet valg. Formlen er baseret på climbazol – en aktiv ingrediens, der hjælper med at hæmme den svamp i hovedbunden, som ofte er medvirkende til skældannelse. Resultatet er en ren, behageligt frisk fornemmelse i hovedbunden og et hår, der føles let og luftigt uden at blive udtørret. Fordele Reducerer synlige skæl og hjælper med at forebygge, at de vender tilbage. Balancerer en fedtet hovedbund og forlænger fornemmelsen af friskhed mellem hårvaske. Lindrer ubehag som kløe og irritation. Skånsomme rensemidler efterlader håret rent og med naturlig lethed. Kan bruges af både kvinder og mænd og passer til de fleste hårtyper. Sådan bruger du produktet Fugt hår og hovedbund grundigt. Fordel en lille mængde i hovedbunden og massér nænsomt i 1–2 minutter – fokuser på områder med skæl eller fedtet fornemmelse. Skyl omhyggeligt. Ved behov gentag og lad virke i et par minutter før sidste skyl. Brug 2–4 gange om ugen eller efter behov. I perioder med øget skæl kan den anvendes oftere. Afslut gerne med balsam i længderne (undgå hovedbunden). Resultat En roligere, mere afbalanceret hovedbund med færre synlige flager – og et rent, let hår, der holder sig friskt længere.

Produktspecifikationer

Mærke: System 4
Kategori: Shampoo & Conditioner
Størrelse: 500.00ml
Artikel nr.: 6417150024475
EAN: 6417150024475
Varenr.: 6417150024475
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SIM Sensitive System 4 2 Balancing Shampoo (500ml)
233 kr
Til butik
SIM Sensitive System 4 2 Balancing Shampoo (500ml) billede

Produktinformation

Effektiv behandling af tørt hår og hovedbund (seborrea sicca) Fugtgivende specialshampoo fjerner døde skæl og kløe. Beroliger rød og irriteret hovedbund, giver volumen og beskytter hårfarven. Genopretter hårets og hovedbundens rette fugtbalance, vasker effektivt rent med et friskt og skinnende resultat. favorit hos mange mennesker med psoriasis, gerne sammen med Oil Cure-masken. pH4,7 Parfumefri, uden unødvendige farvestoffer, demratologisk testet OBS: Denne artikel har for nylig fået et opdateret design. Vi har et antal tilbage af det gamle design på vores lager, derfor kan du modtage varen med et ældre design. Indholdet er stadig det samme .

Produktspecifikationer

Kategori: Til hårbunden
Vægt: 562g
Artikel nr.: 11334
EAN: 6417150024475
Varenr.: B008568
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
SIM Sensitive System 4 2 Balancing Shampoo 500 ml
375 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Sim Sensitive System 4 2 Balancing Shampoo 500 ml
399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk136 kr136 krKøb
2Beautycos DK141 kr170 krKøb
3Bangerhead DK233 kr233 krKøb
4NordicFeel DK375 kr375 krKøb
5Lyko DK399 kr399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml

PriceData har fulgt prisen på System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml i 169 dage. Laveste pris i perioden er 111,33 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 141 kr.

Den nuværende pris på 136 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for System 4 2 Balancing Shampoo For Dry Hair & Scalp 500 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026136 kr5 kr (4%)
30. maj 2026141 kr9 kr (7%)
29. maj 2026132 kr4 kr (3%)
28. maj 2026136 kr5 kr (4%)
10. maj 2026141 kr19,76 kr (16%)
1. maj 2026121,24 kr19,76 kr (14%)
28. apr. 2026141 kr5 kr (4%)
25. apr. 2026136 kr11,05 kr (9%)
24. apr. 2026124,95 kr16,05 kr (11%)
23. apr. 2026141 kr15,58 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret