Gå til hovedindhold

Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U

SynologyLagringsenhederEAN: 4711174724475
Pris fra 7.293 krtil 8.919 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.626 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.604 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7293 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology RackStation RS422 4Moduler
7.293 kr
Til butik
Synology RackStation RS422 4Moduler billede

Produktinformation

Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Artikel nr.: RS422+
EAN: 4711174724475
Varenr.: 1000621980
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U
7.377 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS422+ - NAS-Server
7.377 kr
Til butik
Synology RackStation RS422+ - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med fire hot-swap-båse i et 1U rack-chassis, drevet af en AMD Ryzen Embedded R1600 dual-core CPU, 2 GB DDR4 ECC-hukommelse, SATA 6Gb/s RAID-understøttelse og dobbelt 1GbE-porte til pålidelig fildeling, backup og virtualiseringsarbejdsbyrder. Synology RackStation kører Synology DiskStation Manager (DSM) for at forenkle datastyring, synkronisering og backups samtidig med at den tilbyder hardwarekryptering og bred protokolunderstøttelse såsom iSCSI og SMB. 4 x hot-swap-båse (2.5"/3.5") med RAID 0/1/5/6/10 og JBOD-understøttelse AMD Ryzen Embedded R1600 2.6 GHz (turbo op til 3.1 GHz) med 2 GB DDR4 ECC RAM 2 x 1GbE RJ-45 netværksporte, USB 3.2 Gen 1 Type-A og seriel management-port 2 x PCIe 3.0 x2 udvidelsesslots for ekstra funktionalitet Understøtter op til 40 IP-kameraer og overvågningslagring med H.264/H.265-understøttelse Hardware AES-NI kryptering, Btrfs/EXT4-understøttelse og Synology snapshot/iSCSI-funktioner Kompakt 1U rack-formfaktor med indbyggede køleventilatorer og låsbare bakker gør den velegnet til små virksomheder og home labs, der har brug for centraliseret, håndterbart lager.

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: RS422+
EAN: 4711174724475
Varenr.: 3191255
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Rackstation Rs422+ 4-bay Nas
8.135 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Synology RackStation RS422 4Moduler
8.539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NAS server 1U - Synology RackStation RS422+ med AMD Ryzen Embedded R1600, 2 GB DDR4, DSM, sort
-2%8.899 kr
Før 9.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NAS server 1U - Synology RackStation RS422+ med AMD Ryzen Embedded R1600, 2 GB DDR4, DSM, sort
-2%8.919 kr
Før 9.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.293 kr7.293 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.377 kr7.377 krKøb
3Proshop DK7.377 kr7.377 krKøb
4Dustin DK8.135 kr8.221,25 krKøb
5Ultrashop8.539 kr8.539 krKøb
6Boligcenter DK8.899 kr8.899 krKøb
7Vivas DK8.919 kr8.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U

PriceData har fulgt prisen på Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.158 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 7.349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.762 kr.

Den nuværende pris på 7.293 kr er 27% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Synology RackStation RS422+ - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20267.293 kr4 kr (0%)
1. jun. 20267.289 kr30 kr (0%)
31. maj 20267.259 kr106 kr (1%)
24. maj 20267.153 kr114 kr (2%)
22. maj 20267.267 kr82 kr (1%)
21. maj 20267.349 kr82 kr (1%)
16. maj 20267.267 kr159 kr (2%)
15. maj 20267.108 kr1 kr (0%)
5. maj 20267.109 kr800 kr (13%)
21. apr. 20266.309 kr205 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret