Gå til hovedindhold

Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort

SupermicroComputerkomponenterEAN: 0672042226467
Pris fra 5.178 krtil 6.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.441 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.963 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5178 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort
5.178 kr
Til butik
Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort billede

Produktinformation

Supermicro SC813M FTQC-R407CB - Rack-monterbar 1U - ATX - SATA/SAS - hot-swap 400 watt - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: CSE-813MFTQC-R407CB
EAN: 0672042226467
Varenr.: 992728992
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Supermicro SC813M FTQC-R407CB - Kabinet - Server (Rack) - Sort
5.384 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rack kabinet 1U Supermicro CSE813MFTQC-R407CB
6.599 kr
Til butik
Rack kabinet 1U Supermicro CSE813MFTQC-R407CB billede

Produktinformation

Fordele ved rack kabinet 1USupermicro CSE813MFTQC-R407CB er et kompakt 1U rack kabinet til professionelle serverløsninger. Det er oplagt til datacentre og serverrum, hvor pålidelig drift og tæt integration i 19" rack er vigtig. Med plads til op til fire lagringsdrev og indbygget redundant strømforsyning får du en solid base til dine projekter - fra virtualisering til fil- og applikationsservere.Design og køling til stabil driftKabinettet leveres i sort og rummer 4 blæsere for effektiv luftgennemstrømning i den lave 1U-højde. Fronten giver adgang til hot-swap-bays, så vedligehold kan klares hurtigt i driftstid. PSU’en er 80 PLUS Platinum, hvilket sikrer høj virkningsgrad og stabil strøm til dine komponenter.Lagring og fleksibilitetDer er plads til op til fire drev med understøttelse af både HDD og SSD via SATA eller SAS. Det gør det let at tilpasse kapacitet og performance til behovet.Chassistype: Rack (1U)Farve: SortKøling: 4 blæsereStrømforsyning: 400 WEffektivitet: 80 PLUS PlatinumRedundant PSU: Understøttet; installeret: 1Lagring: Op til 4 drev, typer: HDD & SSDGrænseflader til drev: SATA, SASMål (H × B × D): 4,3 × 43,7 × 50,3 cmVægt: 15,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Supermicro
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 17.02g
EAN: 0672042226467
Varenr.: 1894888
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rack kabinet 1U Supermicro CSE813MFTQC-R407CB
6.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.178 kr5.178 krKøb
2Proshop DK5.384 kr5.384 krKøb
3Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
4Vivas DK6.619 kr6.808 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort

PriceData har fulgt prisen på Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort i 149 dage. Laveste pris i perioden er 4.945 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 6.150 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.393 kr.

Den nuværende pris på 5.178 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Supermicro SC813M FTQC-R407CB Rackversion ATX 400Watt Strømforsyning Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.178 kr214 kr (4%)
27. maj 20264.964 kr24 kr (0%)
25. maj 20264.988 kr48 kr (1%)
24. maj 20265.036 kr2 kr (0%)
23. maj 20265.038 kr24 kr (0%)
22. maj 20265.062 kr24 kr (0%)
20. maj 20265.086 kr48 kr (1%)
18. maj 20265.134 kr24 kr (0%)
17. maj 20265.158 kr24 kr (0%)
16. maj 20265.182 kr533 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret