Gå til hovedindhold

Osram SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance

OsramBelysningEAN: 4058075543201
Pris fra 149 krtil 290 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 141 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 122 kr 16. mar.

Sammenlign priser på SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K
149 kr
Til butik
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K billede

Produktinformation

LED lysstofrør fra Osram til opdatering af armatur Osram Substitube T5 (HF) LED lysstofrør er velegnet som retrofit erstatning af eksisterende T5 lysstofrør på installationer med HF-forkoblinger. Lysstofrør fra Osram kan anvendes udendørs hvis det montere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 1149 mm
EAN: 4058075543201
Varenr.: 5657041789
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K
159 kr
Til butik
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 1149 mm
EAN: 4058075543201
Varenr.: 5657041789
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K
159 kr
Til butik
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: El artikler
Farve: white
Størrelse: 1149 mm
EAN: 4058075543201
Varenr.: 5657041789
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K
169 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Substitube T5 lysstofrør, 115 cm, 17W, 4000K
175 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance
176 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LED-rør 17W 4000K 1149 mm
290 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl149 kr149 krKøb
2LavprisVVS159 kr159 krKøb
3LavprisVærktøj159 kr159 krKøb
4Greenline169 kr169 krKøb
5BilligVVS DK175 kr175 krKøb
6WATTOO.DK176 kr176 krKøb
7CS MEGASTORE DK290 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance

PriceData har fulgt prisen på SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance i 148 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 162 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 149 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for SubstiTUBE T5 LED rr HF, 1149 mm, 17W, 4000K, 2400lm - Ledvance de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026149 kr1 kr (1%)
31. maj 2026150 kr9 kr (6%)
30. maj 2026159 kr9 kr (6%)
28. maj 2026150 kr1 kr (1%)
22. maj 2026149 kr3 kr (2%)
21. maj 2026146 kr1 kr (1%)
12. maj 2026145 kr14 kr (9%)
11. maj 2026159 kr14 kr (10%)
7. maj 2026145 kr3 kr (2%)
24. apr. 2026148 kr11 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret